کم‌فروشی در جایگاه‌های سوخت همدان نداریم

مدیرکل استاندارد استان همدان با بیان اینکه در بحث نازل‌های سوخت در سال گذشته دو هزار و ۱۲۷ مورد نازل سوخت شامل نازل سوخت مایع، گازوئیل و بنزین کنترل شد که کم فروشی انجام نشود، گفت: ۲۱۵ مورد آزمون CNG در سال گذشته انجام شد تا مقدار گازی که تحویل خودروها می‌شود مطابق با عدد مندرج در دستگاه باشد که خوشبختانه شاهد کم‌فروشی و تخلفی در این ارتباط نبودیم.

به گزارش فردای همدان، امیرمسعود مجیدی با بیان اینکه همچنین در سال گذشته ۷۵ پروانه استاندارد صادر و ۸۴ پروانه نیز تمدید شده است، اظهار کرد: ۱۷ آزمایشگاه از مجموع ۲۳ آزمایشگاه استان در سال جاری موفق به کسب گواهینامه استاندارد بین المللی معروف به ۱۷۰۲۵ شدند.

مدیرکل استاندارد استان همدان افزود: مرکز ملی تایید صلاحیت ایران به عنوان مرجع رسمی، وظیفه اعتبار بخشی و تایید صلاحیت نهادهای ارزیابی و انطباق را بر عهده دارد و ارتقا تمام آزمایشگاه‌های استان به کسب گواهینامه بین المللی ۱۷۰۲۵ که اعتبار جهانی به تولیدات کشور در زمینه های مختلف می دهد تا پایان سالجاری در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

وی با تأکید براینکه این اداره کل با اجرای ۲۰ هزار و ۷۵۰ مورد توزین در استان رتبه ششم کشوری را کسب کرد، ادامه داد: استان همدان در توزین ترازوهای سبک رتبه پنجم کشوری، در توزین سنگین و باسکول‌ها رتبه سوم کشوری، در توزین نازل‌های سوخت رتبه هفتم کشوری و در توزین نازل‌های CNG رتبه هشتم کشور را کسب کرده است و در کل از نظر انجام برنامه‌های اوزان رتبه ششم کشوری را دارا است.

مجیدی با بیان اینکه در بحث نازل‌های سوخت در سال گذشته دو هزار و ۱۲۷ مورد نازل سوخت شامل نازل سوخت مایع، گازوئیل و بنزین کنترل شد که کم فروشی انجام نشود، گفت: ۲۱۵ مورد آزمون CNG در سال گذشته انجام شد تا مقدار گازی که تحویل خودروها می‌شود مطابق با عدد مندرج در دستگاه باشد که خوشبختانه شاهد کم‌فروشی و تخلفی در این ارتباط نبودیم.

مدیرکل استاندارد استان همدان با بیان اینکه در سال گذشته ۱۵ هزار و ۹۸۰ توزین از واحدهای تولیدی و چهار هزار و ۷۷۰ توزین از نمونه‌های خریداری شده از بازار در استان انجام شده است، خاطرنشان کرد: به منظور صحت عملکرد وسایل توزین ترازوهای سبک که در صنوف و داد و ستدهای عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد سال گذشته پنج هزار و ۹۳۹ مورد آزمون برای کنترل و صحت ترازوهای سبک انجام شد.

وی در خصوص توزین ترازوهای سنگین و باسکول‌های جاده‌ای، خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۴۲۴ مورد باسکول مورد آزمون و صحت عملکرد قرار گرفت و کنترل شد.