«مصرف بهینه آب»؛ زمینه‌ساز عبور از تابستان امسال در استان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان گفت: صرفه‌جویی در مصرف آب نه به معنای کم‌مصرف کردن بلکه به مفهوم مصرف بهینه بوده و مصرف بهینه آب نیز زمینه‌ساز عبور از تابستان امسال در همدان است.

به گزارش فردای همدان، فرهاد بختیاری‌فر اظهار داشت: بر اساس بارش‌هایی که در سال آبی جاری داشتیم، در حال حاضر مشکلی برای تأمین آب شرب در استان همدان وجود ندارد اما با توجه به افزایش و ماندگاری گرمای هوا و به تبع آن افزایش مصرف، مشارکت مردم در صرفه جویی و مصرف بهینه آب، ضروری است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان افزود: کاهش مصارف غیرضروری آب از جمله شستشوی حیاط و اتومبیل با آب شرب، کاهش مدت زمان استحمام، عدم آبیاری باغچه منازل با آب آشامیدنی، نصب سایبان برای کولرهای آبی، استفاده از تجهیزات کاهنده برای مصرف بهینه آب، استفاده از تجهیزات پمپاژ استاندارد ( مخزن ذخیره و پمپ ) و آبیاری در ساعات اولیه شب تا بامداد از جمله روش‌های مدیریت مصرف آب است.

وی با بیان اینکه صرفه‌جویی و مصرف بهینه آب، زمینه‌ساز عبور از تابستان گرم امسال است، عنوان کرد: از تمامی مشترکان شرکت آب و فاضلاب استان درخواست داریم که به موضوع صرفه‌جویی مصرف آب برای گذر بدون مشکل و نگرانی از تابستان گرم پیش‌رو، توجه کنند.

بختیاری‌فر در پایان، خاطرنشان کرد: مردم می‌توانند با صرفه‌جویی در مصرف، ما را در ارائه خدمات پایدار در حوزه تأمین آب یاری کنند و صرفه‌جویی باید از نگاه مقطعی تبدیل به یک فرهنگ بومی و اجتماعی در همه ابعاد زندگی ما شود.