معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان همدان:

بیش از 26 هزار دانش‌آموز در تابستان سال جاری از طرح مهارت آموزی رشته‌های ورزشی بهره‌مند می‌شوند

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان همدان گفت: در تابستان سال جاری بیش از 26 هزار دانش آموز استان از طرح مهارت آموزی رشته های ورزشی بهره مند می شوند.

به گزارش فردای همدان، شهرام بخشی در بازدید از اماکن و سالن های ورزشی محل اجرای شیوه نامه مهارت آموزی رشته های ورزشی، اظهار داشت: شیوه نامه مهارت آموزی رشته های ورزشی در موعد مقرر به مدارس ابتدایی سراسر استان همدان ارسال شده است و مدارسی که از اجرای کامل این دستورالعمل در طول سال تحصیلی جا مانده اند، می بایست در ایام تابستان جهت اجرای کامل طرح مذکور اقدام نمایند.

بخشی افزود: شیوه نامه مهارت آموزی رشته های ورزشی پس از ابلاغ از سوی وزارت آموزش و پرورش و انجام مقدمات لازم به مدارس سراسر استان ابلاغ و آماده اجرا شد که لازم است با تشکیل جلسات شورای ورزش در شهرستان ها و مناطق اجرای این طرح بصورت دقیق رصد شود چرا که این شیوه نامه برای سال تحصیلی آینده بصورت کامل و پوشش صد در صدی دانش آموزان اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: در این طرح که به منظور افزایش فعالیت بدنی، نهادینه سازی سبک زندگی فعال از طریق برنامه های ورزشی، تعمیق آموخته های دانش آموزان در کلاس، غنی سازی اوقات فراغت و هدایت ورزشی آنان پیش بینی شده است، دانش آموزان دوره دوم ابتدایی، رشته های مختلف ورزشی را آموزش می بینند.

بخشی افزود: در این طرح دانش آموزان پایه چهارم رشته طناب زنی، پایه پنجم رشته تنیس روی میز و پایه ششم رشته های دوومیدانی و شنا را آموزش میبینند که چنانچه مدارس مذکور امکانات لازم را داشته باشند می توانند آموزش فوتبال را بصورت اختیاری جایگزین رشته های فوق کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پس از اتمام آموزش های لازم و با حضور ناظر استانی آزمون مربوطه برگزار و در صورت کسب حد نصاب های لازم نسبت به صدور گواهی توسعه شایستگی های ورزشی در هر رشته اقدام خواهد شد.