آموزش ایمنی بیش از ۶ هزار نفر از دانش‌آموزان و موتورسواران همدانی

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای همدان گفت: در طول سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۲ بیش از ۶ هزار دانش آموز مدارس حاشیه راه‌ها و راکبین موتورسیکلت استان از آموزش‌های لازم ترافیکی و خدمات ایمنی بهره‌مند شدند.

به گزارش فردای همدان، مهندس وصالی با اشاره به آموزش و خدمات ایمنی ۴ هزار و ۲۴۸ دانش آموز مدارس حاشیه راه‌ها و راکبین موتورسوار، اظهار کرد: این آموزش‌ها با هدف ارتقای ایمنی عبور و مرور دانش آموزان و موتورسیکلت سواران و کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای ارائه شده است.

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای همدان افزود: در این طرح آموزشی بیش از ۱۲ هزار قلم انواع کتابچه و بروشور آموزشی، فلش کارت، پرچم گذربان مدرسه، جلیقه گذربان، دفتر تکلیف ایمنی، مداد رنگی، آویز شبرنگ کیف، و کیف و کلاه ایمنی، شبرنگ و چراغ جلو و عقب موتور به همراه آموزش‌های اصولی و کاربردی ایمنی به دانش آموزان و موتورسواران اهدا شد.

وی در ادامه گفت: روستاهای بهره‌مند از این آموزش‌ها شامل ۲۸روستا در سطح تمامی شهرستان‌های استان می‌شوند.

وصالی در پایان خاطرنشان کرد: موتورسواران و دانش آموزان و عابرین پیاده را کاربران آسیب‌پذیر جاده‌ای دانست که مطابق آمارها سهم قابل توجه و زیادی را در تصادفات و تلفات جاده‌ای از خود برجای می‌گذارند.