دومین بخشش پرونده قتل در ۱۰ روز/ لذت بخشش پس از ۳ سال

دومین بخشش پرونده قتل در ۱۰ روز در کمپین به پویش به عشق حیسن می بخشم، انجام شد.

به گزارش فردای همدان، دادستان اسدآباد از دومین بخشش حکم قصاص توسط اولیای دم در ۱۰ روز اخیر خبر داد و گفت: امروز پس از گذشت سه سال از تاریخ وقوع جرم با بخشش اولیای دم، قاتل از مجازات قانونی رهایی بخشیده شد.

امید کاویار گفت: خوشبختانه به حرمت ایام سوگواری شهادت سید و سالار شهیدان و به دنبال پیگیری های این دادستانی صبح امروز شاهد گذشت از یک پرونده قتل عمدی در شهرستان بودیم.

وی اظهار کرد: خانواده مقتول که حتی تمایلی به انتشار تصاویرشان نداشتند به طور مطلق و بدون حتی دریافت دیه از حق قانونی و شرعی خود گذشتند تا انسانی دیگر با فرصت زندگی مجدد به آغوش خانواده اش بازگردد.

دادستان اسدآباد همچنین با بیان اینکه لذتی که در عفو است در انتقام یافت نمی شود، افزود: ۱۰ روز پیش نیز در پرونده ای دیگر اولیای دم از حق خود گذشتند و این گونه در این مدت کوتاه، خوشبختانه دو پرونده قتل ختم به مصالحه شد.
کاویار در ادامه از زحمات اعضای فعال مصلحین در مختومه شدن این پرونده ها قدردانی کرد و گفت: تلاش برای ختم به سازش شدن پرونده های مختلف، با راه اندازی کمیته های مصلحین و معتذرین که از ابتکارات دستگاه قضایی استان و مورد تاکید رییس کل دادگستری است با جدیت بیشتری دنبال می شود.

منبع: روابط عمومی و امور فرهنگی معاونت توسعه حل اختلاف دادگستری کل استان همدان