بهره برداری از انبار مکانیزه ۳۰هزار تنی در استان همدان

مدیر سازمان تعاون روستایی استان همدان از بهره برداری انبار مکانیزه ۳۰هزار تنی در روستای چایان رزن بمناسبت هفته دولت خبر داد. به گزارش فردای همدان، رضا عباسی با بیان این خبر گفت: با همت اتحادیه تعاونی روستایی شهرستان رزن و شرکت تعاونی روستایی رسالت چایان عملیات احداث انبار مکانیزه ۳۰هزار تنی در اواخر سال […]

مدیر سازمان تعاون روستایی استان همدان از بهره برداری انبار مکانیزه ۳۰هزار تنی در روستای چایان رزن بمناسبت هفته دولت خبر داد.
به گزارش فردای همدان، رضا عباسی با بیان این خبر گفت: با همت اتحادیه تعاونی روستایی شهرستان رزن و شرکت تعاونی روستایی رسالت چایان عملیات احداث انبار مکانیزه ۳۰هزار تنی در اواخر سال ۱۳۹۶ آغاز شد که امروز بصورت رسمی با حضور مسئولان ملی و استانی به بهره برداری می رسد.
وی ادامه داد: میزان سرمایه گذاری برای احداث این انبار مکانیزه ۳۵ میلیارد بوده که با توجه به عملیات آسفالت و محوطه سازی این رقم به ۴۶ میلیارد ریال نیز می رسد.
وی افزود:۲۵ میلیارد ریال از اعتبار این طرح با تسهیلات بانکی طرح اشتغال پایدار روستایی و از محل منابع صندوق توسعه ملی تامین شده و برای ۲۵ نفر اشتغالزایی بدنبال دارد.
عباسی اضافه کرد: مساحت این طرح حدود یک هکتار بوده که از این میزان ۵۴۳۰ مترمربع مساحت انبار و ۴۵۰ مترمربع مساحت ساختمان اداری، آزمایشگاه ، نگهبانی و باسکول می باشد.
مدیر سازمان تعاون روستایی استان همدان پیرامون مزایای این طرح به تجمیع گندم در منطقه به دلیل لزوم جمع آوری گندم کشاورزان در محل مناسب و نگهداری اصولی آن ، کاهش خطرات و تردد محموله های گندم برداشتی کشاورزان در جاده ها و کاهش هزینه های حمل و جابجایی گندم کشاورزان اشاره کرد.
لازم به ذکر است شرکت تعاونی روستایی رسالت چایان در بخش سردرود شهرستان رزن واقع شده و در سال ۱۳۴۲ به ثبت رسیده است. تعداد اعضاء این شرکت بیش از ۱۲۰۰ نفر بهره بردار می باشد و در سال زراعی جاری تا کنون ۱۸ هزار تن گندم از کشاورزان این منطقه را با قیمت تضمینی خریداری کرده است.