جابه جایی ۸۰۰ هزار مسافر توسط ناوگان حمل ونقل عمومی استان

مديركل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان همدان گفت: در سه ماهه نخست امسال ۸۰۰ هزار مسافر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی استان به اقصی نقاط کشور جابجا شده اند.

به گزارش فردای همدان، مهرداد آهکی اظهار داشت: جابه جایی ۸۰۰ هزار مسافر در قالب ۹۱ هزار سفر انجام شده است که ۷۴ درصد سهم سفرهاي ناوگان حمل و نقل عمومی را سفرهای درون استانی و ۲۶ درصد را سفرهای برون استانی تشكيل می دهند.

مديركل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان همدان با اشاره به اينكه ارتقای كيفيت خدمات سفر و خدمت رساني از جمله دلايل رشد جابجايی مسافر توسط ناوگان حمل و نقل عمومی می باشد، افزود: در تلاش هستیم این مهم در بخش ناوگان مسافری استان همدان تداوم يابد و شاهد رشد روز افزون استفاده از حمل و نقل عمومی توسط شهروندان باشيم.

وی بیان کرد: خطر تصادف در استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی به دلیل کنترل مستمر سطح ایمنی ناوگان مسافری توسط کارشناسان راهداری و عوامل پلیس راه و بکارگیری رانندگان حرفه ای بسيار پايين تر از وسايل نقليه شخصی است كه اين امر بايد مورد توجه شهروندان قرار گيرد.

آهکی در پایان خاطرنشان کرد: همچنین به فعالیت ۲ هزار و ۱۲۰ راننده اتوبوس، مینی‌بوس و سواری کرایه در استان اشاره و مطرح کرد: همه این رانندگان عزیز دارای کارت هوشمند و سلامت هستند و زیرنظر این اداره‌کل قرار دارند.