اجرای طرح دوشنبه‌های پیاده روی در همدان

سرپرست هیات ورزش های همگانی همدان گفت: برای نخستین بار طرح ملی دوشنبه های پیاده روی در این استان آغاز شد.

به گزارش فردای همدان، مریم روحی اظهار کرد: در نخستین هفته از این رویداد ملی، ۵۰۰ بانوی همدانی به پیاده روی پرداختند و ۲۰ ایستگاه ورزشی همکاری لازم را داشتند.

سرپرست هیات ورزش های همگانی همدان افزود: هدف از اجرای طرح دوشنبه‌های پیاده روی، قرار گرفتن پیاده روی در برنامه روزانه اقشار و توسعه فعالیت بدنی است.

وی بیان کرد: طرح دوشنبه‌های پیاده روی از ابتدای خرداد ماه جاری آغاز شده و تا اسفند ادامه خواهد یافت و هر ماه به یک قشر اختصاص خواهد یافت.

روحی ادامه داد: در این طرح که توسط کارشناسان ورزش همگانی طراحی شده، هر دوشنبه با یک شعار ویژه و مخصوص یک قشر خاص جامعه به این صورت که هر فرد با گوشی موبایل خود به مدت ۳۰ دقیقه پیاده روی می کند و از خود فیلم و اسکرین شات می گیرد و با گفتن شعار آن هفته فیلم را برای فدراسیون ارسال خواهد کرد.

سرپرست هیات ورزش های همگانی همدان عنوان کرد: هر هفته به بهترین ویدیو ها جایزه اهدا خواهد شد و در هفته نخست بانوان همدانی حضوری فعال و چشمگیر داشتند.

وی گفت: در این طرح مدت فیلمبرداری شخص باید بین ۲۰ تا ۵۰ ثانیه باشد و حداقل ۵ کیلومتر و یا ۳۰ دقیقه انجام شود و شعار هفتگی طرح را نیز بیان کند.

روحی در پایان خاطرنشان کرد: این طرح هر هفته برگزار می شود و به نفرات برگزیده جوایز نقدی اهدا خواهد شد.