عطر پاک شهدا با نصب تمثال آنان در فضای شهر همدان پیچید

به گزارش فردای همدان، علی ضمیر نصب تصاویر شهدای همدان در نقاط مختلف شهر را سبب دلگرمی خانواده‌های آنان برشمرد و ادامه داد: این اقدام نشان می‌دهد که شهدا فراموش نشده و در یادها مانده‌اند و باید به فراخور توانایی و ظرفیت‌های در اختیار، در این زمینه مشارکت نمود.

وی با بیان اینکه طی مدت مشخص تابلو تمثال شهدا که هر کدام قابليت نشان دادن تصوير 2 شهيد را دارد  تعویض می گردد، بیان کرد: الویت با شهدایی است که از اسامی آنها جهت نامگذاری معابر و اماکن شهری استفاده نشده باشد.

وی اظهار داشت: تصاویر شهدا و طرح‌هایی که تداعی‌گر مفاهیم ارزشی دفاع مقدس در معابر سطح شهراست، بی‌شک با آشنایی نسل‌های آینده با ارزش‌های هشت سال دفاع مقدس و مأنوس شدن آنها با حماسه‌آفرینان این مرز و وبوم بی‌تأثیر نخواهد بود.

علی ضمیر با اشاره به این که نصب تصاویر شهدا و رزمندگان دفاع مقدس که زینت بخش سیمای بصری شهرمان بوده ، اعلام کرد:  نام گذاری کوچه ها، خیابانها، پل ها، بوستان ها به نام شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم و بازسازی و مرمت تصاویر شهدای والامقام بر جداره های سطح شهر از جمله کارهاییست که در این راستا صورت پذیرفته است.

وی در پایان تصریح نمود: برنامه ریزی و اقدامات گسترده جهت ایجاد تصاویر و المان شهدا از مجموعه اقدامات سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری بوده و شهرداری همدان تمام توان خود را جهت زنده نگهداشتن نام شهدا و مشی ایثارگران در تمام حوزه ها بکار خواهد گرفت.