image_pdfimage_print

مدیرکل راه و شهرسازی همدان گفت: طرح جامع بازآفرینی شهری یکی از رویکردهای مهم دولت تدبیر و امید است که در سال آتی آن را به صورت جهادی در بافت تاریخی استان اجرا می‌کنیم.

به گزارش فردای همدان، “حسن ربانی ارشد” با اشاره به اینکه محلات هدف بهسازی در کل کشور مشخص شده‌اند، افزود: همدان در بهسازی بافت تاریخی نقاط شهری از سایر استان‌ها جلوتر است.

وی اظهار کرد: برای اجرای این طرح اعتبارات مناسبی از طریق ستاد بازآفرینی شهری به استان همدان اختصاص یافته است.

ربانی ارشد عنوان کرد: مردم می‌توانند از تسهیلاتی که دولت در اختیار بانک مسکن گذاشته است استفاده و با وام‌های مناسب که کارمزد اندکی دارند مسکن خود را بهسازی کنند.

وی هدف از بهسازی بافت تاریخی را افزایش کیفیت زندگی اعلام کرد و ادامه داد: ادارات و دستگاه‌های اجرایی خدمات‌رسان موظف هستند ۳۰ درصد از اعتبارات خود را در محلات هدف بهسازی هزینه کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی همدان با اشاره به اینکه شهرداری همدان همکاری خوبی برای بهسازی بافت تاریخی انجام می‌دهد، افزود: شرکت‌های انبوه‌ساز می‌توانند با دریافت مجوز توسعه‌گری و تسهیلگری پلاک‌های کوچک را تجمیع کنند و در طرح انبوه‌سازی در بهسازی بافت تاریخی سهیم باشند.

وی با بیان اینکه دولت از بازآفرینی بافت فرسوده حمایت ویژه‌ای می‌کند، تاکید کرد: از مردم درخواست داریم به سمت توسعه و بهسازی محلات خود حرکت کنند.

Print Friendly, PDF & Email

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی