image_pdfimage_print

به گزارش فردای همدان، صبح امروز در همایش ملی صنعت و خدمات سبز در تهران،  ۸۱ واحد صنعتی و ۱۴ واحد خدماتی سبز برگزیده شدند که از استان همدان سیمان نهاوند به عنوان واحد منتخب صنعت سبز برگزیده شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان در این خصوص گفت : برای این همایش ۲۵۳ واحد صنعتی و خدماتی ثبت نام کردند که از این تعداد ۲۱۷ واحد صنعتی و ۳۶ واحد خدماتی بوده است.

عادل عربی افزود: از ۱۵ مهر ماه امسال فراخوان ثبت نام واحدهای صنعتی و خدماتی سبز اعلام شد، گفت: انتخاب واحدهای صنعتی و خدماتی سبز در ادارات کل محیط زیست استان و کارگروهی در ستاد سازمان حفاظت محیط زیست انجام شد.

وی ادامه داد: استقرار سیستم پایش آلاینده‌ها و سیستم بازیافت، توسعه فضای سبز، مصرف بهینه انرژی و استفاده از انرژی‌های پاک و استقرار پایش لحظه‌ای آلاینده‌ها جزو شاخصهای انتخاب واحدهای صنعتی و خدماتی سبز بوده است.

وی گفت: واحدهای منتخب نباید جزو صنایع آلاینده باشند، افزون بر این استقرار دفتر HSE ارتقای دانش محیط زیستی به کارکنان و داشتن گواهی ISO ۱۴۰۰، دیگر محورهای انتخاب واحدهای صنعتی و خدماتی سبز بوده است.

وی بیان کرد: هدف از برگزاری همایش ملی صنعت و خدمات سبز این است که بتوانیم ضمن تشویق این واحدها، فرهنگ نگرش محیط زیستی را توسعه دهیم و بستری مناسب برای حضور این واحدهای پاک در بازارهای بین المللی فراهم کنیم.

عربی خاطرنشان کرد: ثبت نام برای این همایش به شکل خوداظهاری و مستندات به صورت الکترونیک دریافت شده بود. شاخص‌های انتخاب واحدهای سبز روشن است و انتخاب واحدها به هیچ وجه سلیقه ای و غیرمتعارف نبوده است. امتیازدهی به واحدهای صنعتی و خدماتی سبز در استان‌ها و سازمان حفاظت محیط زیست صورت گرفته است.

در همایش ملی صنعت و خدمات سبز ۲۵۳ واحد از طریق خود اظهاری ثبت نام کرده اند که از این تعداد ۸۱ واحد صنعتی و ۱۴ واحد خدماتی سبز برگزیده شده‌اند.

Print Friendly, PDF & Email

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی