image_pdfimage_print

به گزارش فردای همدان، رضوان سلماسی در دیدار هنرمندان و عوامل اجرایی تئاتر ورود” آقایان ممنوع ” در دفتر کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورا افزود: هنر نقش مهم و انکار ناپذیری در روند تکامل اجتماعی داشته و دارد و به عنوان یکی از ابزار بسیار مهم در پیشرفت بشریت است.

سلماسی با اشاره به اینکه  اگر هنر و هنرمند در تاریخ بشریت وجود نداشت تکامل جوامع انسانی بدین صورت که امروز شاهد آن هستیم ممکن نبود، اضافه کرد: زبان هنر، ابزاری ارزشمند برای تقویت فرهنگ در شاخص های گسترده است و اهمیت بسزایی در انتقال مفاهیم دارد.

وی با اشاره به جایگاه تئاتر در میان هنر یادآور شد: امروز هنرهای مختلف به وی‍‍ژه تئاتر، مخاطبان بسیاری در بین آحاد جامعه از جمله قشر جوانان و نوجوانان دارد که باید با استفاده از این ظرفیت در راستای توسعه فعالیت های معنوی و انتقال پیام‌ها و فرهنگ تلاش کرد.

به گفته این عضو شورای شهر همدان جامعه امروزی بیش از هر موضوع دیگر نیازمند توجه به بخش‌های اجتماعی است که هنر این ظرفیت را در خود دارد و در این راستا می تواند خوب عمل کند.

سلماسی ادامه داد: ماندگاری هنر به قدری زیاد و تأثیر گذار است که هم اکنون با گذشت سالیان زیادی از برخی وقایع تاریخی و مذهبی، همچنان هنرمندان این وقایع ماندگار را به نمایش و اجرا در می آورند.

وی با تاکید بر توجه ویژه به هنر و لزوم حمایت از هنرمندان و تلاش برای رفع مشکلات آنها، گفت:  باید بستر استقلال مالی هنرمندان را فراهم کنیم چرا که این امر زمینه پویایی و گسترش هنر را فراهم می کند.

سلماسی  در پایان سخنانش از آمادگی شورا و شهرداری همدان  برای حمایت از هنرمندان خبر داد و گفت: حمایت از هنرمندان، تشکل های مردمی و سمن ها همواره مورد توجه شورا بوده و بر آن تاکید داشته است.

گفتنی است، در پایان این دیدار از هنرمندان و عوامل اجرایی تئاتر ورود” آقایان ممنوع ” تقدیر به عمل آمد.

Print Friendly, PDF & Email

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی