image_pdfimage_print

گروه اقتصاد: رییس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری وگردشگری شورای اسلامی شهر همدان گفت: سرمایه گذاری تنها هزینه کردن نیست بلکه حمایت از سرمایه گذار به نوعی سرمایه گذاری است.

به گزارش “فردای همدان”، محمد تبریزی در جلسه کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری وگردشگری شورا که با حضور سرمایه گذاران متقاضی احداث هتل و مهمانپذیر برگزار شد افزود: سرمایه گذاری این نیست که مدیریت شهری هزینه کند بلکه حمایت از سرمایه گذاران به دنبال خود رونق سرمایه گذاری اقتصادی را به دنبال دارد و فعالان اقتصادی بیشتر مشتاق به سرمایه گذاری می شوند.

تبریزی اضافه کرد: اگر سرمایه گذار توسط مسولین مورد حمایت قرار گیرد این خود بسیاری از مشکلات حوزه سرمایه گذاری را حل می کند.

وی به سرمایه گذاری در حوزه گردشگری اشاره کرد و یادآور شد: همدان ظرفیت احداث هتل های چند ستاره ، هتل آپارتمان و مهمانپذیر را دارد و باید در این زمینه اقدامات لازم را انجام داد.

رییس کمیسیون اقتصاد، سرمایه گذاری وگردشگری شورای اسلامی شهر همدان اضافه کرد: با توجه به اینکه همه اقشار جامعه از بضاعت مالی خوبی برخوردار نیستند بر این اساس می طلبد سرمایه گذاران در حوزه ساخت هتل آپارتمان یا مهمانپذیر وارد شوند و حمایت از اینگونه سرمایه گذاریها و ترویج آن کمک شایانی درساماندهی کارتن بدست ها و مراکز اقامتی غیرمجاز خواهد داشت.

رضا میرزایی رئیس شورای اسلامی شهر همدان هم با اشاره به سیاست شورا و شهرداری در دادن امتیازات ویژه پروژه های احداث هتل های ۵ یا ۴ ستاره در شهرهمدان اظهار کرد: دادن امتیاز و تخفیفات ویژه به پروژه ساخت مهمانپذیر و هتل آپارتمان نیز اقدام ارزشمند و ضروری است.

رئییس کمیسیون معماری شهرسازی و فنی عمرانی شورای اسلامی شهرهمدان با اشاره به مراجعه بالای سرمایه گذاران برای احداث هتل آپارتمان و مهمانپذیر، اضافه کرد: با توجه به آسیب های اجتماعی از وجود کارتن بدست ها، مسافرین با خاطره تلخی از همدان خارج شوند.

حمید رضا طبی مسرور با بیان اینکه شورا و شهرداری از سرمایه گذاران در ساخت هتل آپارتمان و مهمانپذیر حمایت می کند، افزود: باید این سرمایه گذاران مورد حمایت ویژه قرار گیرند.

علی رضایی عضو شورای اسلامی شهر همدان نیز در این جلسه گفت: در حال حاضر نیاز شهرهمدان به احداث مهمانذیر در کنار هتل های ۵ ستاره ضروری است چرا که همه اقشار جامعه توانایی استفاده از هتل ها را به دلیل درآمد کم ندارند.

سید مصطفی رسولی شهردار همدان نیز اقدام کمیسیون اقتصاد سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر را ارزشمند دانست  و گفت: طبق تاکیدات و مصوبات این کمیسیون در زمینه ترویج سرمایه گذاری و رونق این بخش اقداماتی صورت گرفت .

فتحیان مدیر منطقه یک شهرداری همدان نیز از ایجاد واحد ویژه سرمایه گذاری در این منطقه خبر داد و افزود: تمامی پرونده ها در این واحد مورد بررسی و پیگیری قرا میگیرد که در همین راستا چندین پروژه اثرگذار منتج به نتیجه شده است.

گفتنی است در ادامه مدیران مناطق دو، سه و چهار شهرداری همدان هم  به بیان گزارشی از اقدامات سرمایه گذاری در این مناطق پرداختند.

انتهای پیام/

 

Print Friendly, PDF & Email

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی