آزمایشگاه ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی همدان افتتاح شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: آزمایشگاه ژنتیک دانشگاه علوم پزشکی همدان افتتاح شد.

به گزارش فردای همدان، محمدمهدی مجذوبی اظهار داشت: درگذشته مردم برای انجام آزمایش‌های ژنتیک پیشرفته به تهران و استان‌های دیگر مراجعه می‌کردند که با افتتاح این مرکز وقت و هزینه مردم کاهش می یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان افزود: افتتاح این آزمایشگاه می‌تواند کمک شایانی به درمان بیمارانی که دچار سقط‌های مکرر، ناباوری و تشخیص اختلالات هورمونی و بیماری تالاسمی می‌کند.

وی با بیان اینکه برای نخستین‌بار در استان همدان آزمایشگاه ژنتیک دولتی مورد افتتاح و بهره‌برداری قرار گرفت، عنوان کرد: در گذشته بیماران برای انجام تست‌های مربوط به ناباروری به مراکز خصوصی و شهرهای مثل تهران مراجعه می‌کردند که هزینه و وقت بیمار در این موارد بسیار افزایش می‌یافت.

مجذوبی ادامه داد: با ایجاد و توسعه این آزمایشگاه در دانشگاه علوم پزشکی همدان هزینه درمان ناباوری کاهش می‌یابد و زوجین ناباور دسترسی بیشتری به این نوع خدمات خواهند داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان در پایان خاطرنشان کرد: بر اساس نیازمندی‌های استان همدان آزمایش‌ها و غربالگری موردنیاز بیماران سندروم داون، زوج‌های نابارور، تیروزمی ۱۳ و ۱۸ و غیره در این مرکز انجام می‌شود.