رشد و توسعه صنایع‌دستی در کبودراهنگ

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری وصنایع‌دستی شهرستان کبودراهنگ در کمیته برنامه‌ریزی و اشتغال شهرستان کبودراهنگ گفت: حوزه صنایع‌دستی در شهرستان کبودراهنگ در حال رشد و توسعه است و هنرمندان در رشته‌های مختلف به صورت تخصصی فعالیت می‌کنند.

به گزارش فردای همدان، مهدی غلامی، شنبه 19 خرداد در جلسه کمیته برنامه‌ریزی و اشتغال شهرستان کبودراهنگ اظهار داشت: هنرمندان شهرستان کبودراهنگ در رشته‌های مختلف صنایع‌دستی به صورت تخصصی فعالیت می‌کنند و برای صدها نفر شغل ایجاد شده و نیازمند حمایت‌های همه مدیران و دست اندرکاران برای رونق این هنر هستیم.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری وصنایع‌دستی شهرستان کبودراهنگ افزود: با آغاز هفته صنایع‌دستی کارگاه تولیدی سفال و سرامیک خانم بیاتی نیا با اشتغال مستقیم۱۰ نفر افتتاح و فعالیت خانه بومگردی در روستای کلب حصاری این شهرستان آغاز می‌شود.

غلامی گفت: باتوجه به فعالیت هنرمندان در رشته‌های مختلف صنایع‌دستی و نیاز مبرم به آموزش علمی و تخصصی چندین دوره آموزشی رایگان در حال برگزاری است و دوره‌هایی نظیر آموزش نقاشی سفال و سرامیک، بازاریابی، مالیات، چرم دوزی، رودوزی‌های الحاقی مانتو در روستای ویان، نقاشی پشت شیشه درروستاهای اکنلو و آبمشکین و قلم‌زنی در شهر کبودراهنگ برگزار شده و تعدادی نیز بزودی برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: بنیاد علوی همیشه پای کار بوده است و حمایتهای قابل تقدیری از حوزه صنایع دستی داشته است همچنین تشکر ویژه از فرمانده سپاه ناحیه کبودراهنگ که توجه ویژه به بخش صنایع دستی و فعالان این حوزه دارند