از ابتدای سال جاری تاکنون رخ داد:

برخورد قانونی با 177 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در حریم راه‌های استان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان از شناسایی و برخورد قانونی با 177 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در حریم راههای همدان از ابتدای سال جاری تا کنون خبر داد.

به گزارش فردای همدان مهرداد آهکی ضمن اشاره به شناسایی و برخورد قانونی با 177 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در حریم راههای همدان اظهار داشت: به استناد ماده ۱۷ قانون ایمنی راهها ، ایجاد هرگونه ساختمان و دیوارکشی و تاسیسات به شعاع صد متر از انتهای حریم راهها و حریم راه آهن های کشور و در طول کنارگذرهایی که وزارت راه و شهرسازی احداث کرده و یا مسئولیت نگهداری آن را به عهده دارد بدون کسب مجوز از وزارت مذکور ممنوع است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان همدان با بیان اینکه حفاظت و صیانت از حریم راه‌ها به‌ عنوان سرمایه ملی وظیفه راهداری است، افزود: 177 مورد ساخت و ساز غیرمجاز از طریق گشت های راهداری شناسایی و با اخذ دستور قضایی نسبت به توقف و رفع آثار تجاوز به حریم در حوزه استحفاظی راه های استان همدان اقدام شده است و این اداره کل نسبت به هرگونه تجاوز به حریم،ریختن زباله و ساخت و ساز غیرمجاز در حریم راهها بشدت برخورد خواهد کرد.

وی ادامه داد: از هم استانی های گرامی خواهشمندیم قبل از هرگونه اقدام در حریم راهها و جلوگیری از متضرر شدن خود ابتدا با مراجعه به درگاه ملی مجوزها و ادارات راهداری نسبت به اخذ مجوز های لازم اقدام نمایند.

آهکی بیان کرد: علاوه بر پایش و کنترل ۲۴ ساعته محورهای استان از طریق سامانه های نظارت تصویری و گشت های راهداری، مردم عزیز میتوانند در صورت مشاهده هرگونه تجاوز به حریم، ساخت ساز غیرمجاز در حریم جاده ها و تخلیه زباله در حریم راهها را از طریق سامانه ۱۴۱ به این اداره کل اطلاع دهند تا عوامل راهداری استان در اسرع وقت نسبت رفع مستحدثات غیرمجاز در حریم راهها اقدام نمایند.