پیشرفت فیزیکی 50 درصدی تصفیه‌خانه فاضلاب اَبَرو

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از بهره‌مندی بیش از سه هزار نفر از شبکه فاضلاب روستای ابرو خبر داد و گفت: اگر اعتبارات در زمان معین به پروژه تصفیه خانه فاضلاب روستای ابرو اختصاص پیدا کند، این تصفیه‌خانه سال 1404 بهره برداری می‌شود.

به گزارش فردای همدان، فرهاد بختیاری‌فر پیرامون تصفیه‌خانه فاضلاب روستای «اَبَرو» از توابع شهرستان همدان، اظهار کرد: از ابتدای آغاز به ساخت این پروژه، هفت میلیارد و 500 میلیون تومان اعتبار هزینه شده و این پروژه در حال حاضر 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان افزود: ‌حدود بیست میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل این پروژه لازم است و اگر اعتبارات در زمان معین به پروژه تصفیه خانه فاضلاب روستای ابرو اختصاص پیدا کند، این تصفیه‌خانه سال 1404 بهره برداری می‌شود.

وی در رابطه با جمعیت تحت پوشش شبکه فاضلاب، بیان کرد: بر اساس سرشماری سال 1395 جمعیت تحت پوشش شبکه فاضلاب در این روستا، سه هزار و 585 نفر است.

بختیاری فر پیرامون اهداف ساخت تصفیه خانه‌های فاضلاب، مطرح کرد: بازچرخانی آب، تأمین شرایط بهداشتی بهتر برای زندگی مردم و پاک نگه داشتن محیط زیست، از دلایل تصفیه فاضلاب است. فاضلاب‌ها از عوامل آلودگی محیط زیست هستند بنابراین باید آن‌ها را جمع آوری، پالایش و تصفیه کرد، سپس به گردش آب در طبیعت برگرداند چون کاربرد دوباره فاضلاب‌ها به علت نیاز روز افزون به آب، روز به روز بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان در پایان، خاطرنشان کرد: دو تصفیه خانه فاضلاب روستایی «ارزانفود» و «سیمین» در استان فعال هستند و در حال ساخت و تکمیل پنج تصفیه خانه دیگر در روستاهای «ابرو» در شهرستان همدان، «حسین آباد ناظم» در شهرستان ملایر، «کرفس» در شهرستان درگزین، «آبرومند» در شهرستان بهار و «یلفان» در شهرستان همدان هستیم.