جوانان برتر استان همدان تجلیل شدند

با حضور استاندار و جمعی از مسئولان استانی از جوانان برتر استان همدان در قالب جشنواره جوانان برتر ایران زمین با عنوان "جوان ایرانی، پرچمدار پیشرفت" تجلیل بعمل آمد.

به گزارش فردای همدان، با حضور استاندار و جمعی از مسئولان استانی از 30 جوان برتر استان همدان در ده حوزه مختلف در قالب جشنواره جوانان برتر ایران زمین با عنوان “جوان ایرانی، پرچمدار پیشرفت” تجلیل به عمل آمد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان در این مراسم، اظهار داشت: جوانانی که امروز مورد تجلیل قرار می‌گیرند بر اساس دستورالعمل اعلامی وزارت ورزش و جوانان در قالب یک کارگروه، مشخصات آن‌ها واصل شد و در شورای داوران مورد ارزیابی قرار گرفت و برترین های آن‌ها امروز معرفی و تجلیل می شوند.

علی حقیقی افزود: جشنواره “جوان ایرانی، پرچمدار پیشرفت” با هدف زمينـه‌سازي بـراي توسعه ارزشهاي متعالي و روحيـه فداكاري و ايثار، خلاقيت، افزايش نشاط اجتماعي و اميد به آينده، تقويت ايمان، روحيه خودباوري و اعتماد به نفس ملي، ايجاد زمينه‌هاي مشاركت در محور‌هاي فرهنگي، علمي، اجتماعي و اقتصادي، حمايت از فعاليت‌هاي هويت‌آفرين، تقويت روحيه تحقيق، ابداع و ابتكار، الگو سازي منـاسب، شناسـايي و ارزش‌نهادن به انديشه‌هاي سازنده جوانان ايـران اسلامي برگزار شد.

وی بیان کرد: این جشنواره در 10 سرفصل برگزار و 189 نفر در استان همدان آثار و مدارک خود را به جشنواره ارسال کردند و در نهایت داوری نفرات زیر نظر 64 داور در تهران صورت گرفت و 30 نفر برتر انتخاب شدند.

حقیقی با تقدیر از حمایت های استاندار همدان از حوزه ورزش و جوانان در سال 1402 گفت: با حمایت دکتر قاسمی فرزاد و تلاش و پیگیری همکاران، سازمان های مردم نهاد و هیات های ورزشی سال 1402 سال پرباری برای ورزش و جوانان استان بود.

باید به سلایق جوانان توجه ویژه داشت

استاندار همدان در جشنواره جوانان برتر ایران زمین، با بیان اینکه رویکرد دولت مردمی سیزدهم توجه به اقشار مختلف مردم و اهتمام خاص به جوانان است، گفت: در ۲ سال گذشته اقدامات موثری در حوزه جوانان انجام شده و امروز جوانان در ایران فعالیت گسترده‌ای دارند و به لطف این قشر ساعی و پرتلاش و حامی نظام و ارزش‌های اسلامی، مشکلات کشور حل خواهد شد.

علیرضا قاسمی فرزاد با اشاره به تلاش قابل تحسین ورزش و جوانان همدان و مدیرکل این دستگاه در برنامه‌های مختلف ورزشی و حوزه جوان، اظهار داشت: امیدواریم که پرچم ایران به دست شما جوانان در تمام عرصه‌ها در تمام جهان به اهتزاز درآید.

وی افزود: دشمن تلاش می‌کند با ایجاد مشکلات و بزرگنمایی آنها، زمینه‌های لازم برای فاصله گرفتن جوانان را از انقلاب را فراهم کند که با توجه به تلاش مسوولین برای حل مشکلات جوانان به عنوان یک دغدغه مهم و حمایت جوانان از نظام اسلامی، برنامه دشمن به شکست انجامیده است.

قاسمی فرزاد با بیان اینکه برای دستیابی به اهداف مورد نظر باید گفتمان سازی مناسبی صورت گیرد، اظهار کرد: آنچه امروز مهم است، اینکه سلایق و استعدادهای جوانان رابشناسیم تا جوان ما بتواند در مسیر درست خودش قرار بگیرد و به نتیجه برسد.

گفتنی است؛ در این مراسم از علیرضا صفاریان، محمد داوریان و مهدی برنده در بخش قران و خادم اهل بیت، از دیانا حیدری، حامد پری زاده و سید میثم حسنی در بخش فیلم، از امیر علی سلیمانی، ریحانه نوری و سید ابوالحسن صباح حسینی در بخش ادبیات، از حامد چهاردولی، جواد کرمی و مجتبی اسماعیلی در بخش کارآفرینی، از مهرداد مرادی، میلاد سوری و میلاد جباری در بخش ورزش، از بهنام محمدی، علی ایزدی و حمید یادگاری در بخش فعال جهادی، از علی معتبرنیا، وحید علی نجیمی و میثم ترکمان در بخش فعال اجتماعی، ازامید پوره ئی، میلاد فراهانی علوی و مهدی عرب زاده در بخش دانش بنیان، ازمهدی چناری، اسماعیل اسدی و حمید رضا نظریئ حاتم در بخش موسیقی و فاطمه حیدری، شکیبا کولیوند و محمد حسن مومنی در بخش کنشگررسانه و فضای مجازی تجلیل بعمل آمد.