سرمایه گذاری در تولید داروهای دانش بنیان با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی همدان

رییس دانشگاه با اهدای نشان مجمع سلامت به پاس مسئولیت‌پذیری اجتماعی به مهندس جابریان؛ از توافق بسیار مهم برای جذب سرمایه‌گذار در حوزه تولید دارو با مشارکت علمی و دانش داروسازی از دانشگاه و سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در یک محصول دانش بنیان و با فناوری بالا به منظور خودکفایی در محصولات دارویی خبر داد.

به گزارش فردای همدان، دکتر محمدمهدی مجذوبی در دیدار با مدیرعامل و اعضای هیات مدیره کارخانه فولاد که با حضور حاجی‌بابایی، نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، اظهار کرد: باید با مشارکت سرمایه‌گذار و دانشگاه علوم پزشکی همدان برای تولید مواد دارویی نوین و داروهای گیاهی برنامه‌ریزی شود.

وی از در اختیار قرار دادن ۵۰ هزار مترمربع زمین برای ایجاد پارک علم و فناوری سلامت با تعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خبر داد و افزود: پارک علم و فناوری سلامت برای همیاری در احداث شرکت دارویی و تسریع در فرایند تولید دارویی داروهای نوین و داروهای گیاهی در نظر گرفته می‌شود.

مجذوبی هدف اصلی را رشد و توسعه فناوری سلامت در سطح منطقه و استان عنوان کرد و گفت: این موضوع با کمک خیرین ایجاد می‌شود و همدان ظرفیت خوبی برای خودکفایی در محصولات دارویی دارد.

وی ابراز امیدواری کرد که در تولیدات دارویی از ظرفیت خیرین به عنوان سرمایه‌گذار اجتماعی در کنار تعامل با پژوهشگران و فناوران منطقه و کشور بهره‌ برده شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان مطالبی در مورد تولید گرانول‌ها به عنوان طرحی نوین برای رفع نیاز بیماران جامعه و صرفه‌جویی در وقت و هزینه را خواستار شد.

وی با ارائه توضیحاتی در مورد پروژه‌های مرکز جامع سرطان، مرکز جامع سلامت مناطق، پایگاه فوریت‌ها و بیمارستان‌ها که توسط خیرین و با مشارکت خیرین ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: شرکت‌ها و بخش خصوصی می‌توانند در حوزه مسئولیت‌پذیری اجتماعی و مشارکت اجتماعی با دانشگاه مشارکت داشته باشند.

در ادامه نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: همدان جزء دانشگاه‌های برتر کشور است و دانشگاه علوم پزشکی همدان با فعالیت‌های درخشان گام‌های موثری در حوزه سلامت بر می‌دارد و توفیقات قابل توجهی از جمله بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی در حال تحقق است.

حمیدرضا حاج‌بابایی با بیان اینکه در پروژه‌های عظیم سطح استان ظرفیت‌های بسیاری وجود دارد، خاطرنشان کرد: در سال‌های آینده همدان جزء ظرفیت‌هایی است که به بالندگی خاص در کشور می‌رسد و از نظر زیرساخت‌های طرح‌های نوین استان شاخص خواهد شد.

مدیرعامل کارخانه فولاد نیز با اشاره به اقدامات توسعه‌ای و خدمات ارزنده‌ به داخل و خارج کشور، آمادگی خود را برای مشارکت با دانشگاه در تولید دارو اعلام کرد.

جابریان افزود: در نشستی با حضور مسئولان دانشکده داروسازی، معاونت تحقیقات و دیگر مسئولان مرتبط گام‌های اصلی برای اجرایی شدن تولید و فرمولاسیون داروهای گیاهی و تولید مواد اولیه دارویی برداشته شود.