اجرای نهضت آسفالت در ١٨ روستای بخش مرکزی همدان

بخشدار مرکزی همدان از اجرای نهضت آسفالت در ۱۸ روستای بخش مرکزی همدان خبر داد و گفت: در سال ١۴٠١ با توجه ویژه دولت سیزدهم به ارائه خدمات روستایی و اختصاص ٨١٠ تن قیر یارانه ای، ۱۶ هزار و ۲۵۰ تن آسفالت‌ریزی به مساحت ١٢۶ هزار مترمربع در سطح معابر ١٨ روستای بخش مرکزی انجام شد.

به گزارش فردای همدان و به نقل از روابط عمومی فرمانداری همدان، محمدحسن دهبانی در جلسه پیگیری آخرین وضعیت پروژه بهسازی و آسفالت معابر و بازنگری طرح های هادی روستاهای بخش مرکزی همدان، افزود: برابر اعتبارات ابلاغی بازنگری طرح هادی هفت روستای بخش مرکزی در سال ١۴٠١ انجام شده و یا در مرحله تکمیل است.

وی اضافه کرد: بازنگری طرح هادی آن دسته از روستاهای بخش مرکزی که افق آنها به پایان رسیده، با مد نظر قرار دادن طرح‌های توسعه‌ای در بخش‌های اقتصادی، فرهنگی و مسکونی در سال ١۴٠٢ انجام می‌شود.

دهبانی با تأکید بر ضرورت افزایش کیفیت طرح‌ها و بررسی مشکلات الحاق، اظهار کرد: ضمن تسریع در جذب سهمیه قیر یارانه‌ای در سال ١۴٠٢ پیمانکاران واجد صلاحیت معرفی و انعقاد تفاهم‌نامه با دهیاران انجام شود.

وی با بیان اینکه دهیاران در زمینه استفاده از تسهیلات مسکن روستایی پیگیری و اقدام مقتضی را به‌عمل آورند، افزود: بنیاد مسکن در صدور سند مالکیت متقاضیان روستایی تسریع و در اجرای پروژه های مشارکتی با دهیاری ها تسهیل کند.

بخشدار مرکزی همدان در پایان با تأکید بر استفاده از سامانه راهبر در زمان دریافت استعلام و صدور پروانه توسط دهیاران، بیان کرد: پاکسازی معابر و ورودی‌ روستاها و ارائه خدمات به مسافران نوروزی در سطح روستاها به‌ویژه روستاهای هدف گردشگری و رعایت شئونات ماه مبارک رمضان مدنظر قرار گیرد.