image_pdfimage_print

به گزارش فردای همدان و به نقل از روابط عمومی شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه همدان، امین روستایی گفت: با توجه به كاهش محدوديت هاي كرونايي و افزايش سفرهاي هموطنان،افزايش مصرف سوخت در هفته منتهي به تعطيلات عيد فطر پيش بيني شده و با همت مسئولين نواحي و كاركنان انبارهاي نفت استان، سوخت موردنياز بدون وقفه تأمين و توزيع شد.

وي ادامه داد: امسال و در بازه زماني ۷روزه (۱۰ تا ۱۶ ارديبهشت)قبل و بعد تعطيلات عيد فطر با افزايش ۴ ميليون ليتر مصرف بيشتر،شاهد رشد ۴۷درصدي مصرف بنزين در مجموع مركز و شهرستان هاي ده‌گانه استان همدان در مقايسه با همين مدت(۱۸ تا ۲۴ ارديبهشت) در سال ۱۴۰۰ بوديم.

وی با بيان اينكه منطقه براي مواجهه با مصرف ناگهاني بنزين آماده بود، افزود: با بررسي داده هاي آماري، مصرف كل بنزين در بازه زماني بالا در منطقه،۱۲ ميليون و ۶۸۰ هزار ليتر بوده كه ميزان رشد مصرف در شهرستانهاي تابعه از ۳۷ درصد تا ۵۹ متغير بوده است.

وی تصريح كرد: با توجه به استقرار استان همدان در مسيرهاي مواصلاتي و عبور و مرور جاده اي از شمال و مركز به جنوب و غرب كشور، اين منطقه در زمره مناطق مهم بوده وذخيره سازي مطمئن، حمل و نقل ايمن و پايداري سوخت رساني در اين جغرافيا از ميهن اسلامي از حساسيت بالايي برخوردار است.

روستايي اظهار داشت:در هفته اي كه گذشت ۴۲۲ هزار و ۵۶۷ دستگاه خودرواز خدمات سوخت رساني۱۰۱ باب جايگاه عرضه كننده سوخت مايع در اين منطقه استفاده كردند كه در قياس با تعطيلات عيد فطر سال گذشته، ۱۳۶ هزار دستگاه بيشتر است.

وي يادآور شد: بيشترين ميزان مصرف بنزين در ۷ روز اشاره شده به ناحيه مركزي (همدان و فامنين) با ۶ ميليون ليتر و كمترين آن به ناحيه تويسركان با ۵۱۷ هزار ليتر مصرف اختصاص دارد.

Print Friendly, PDF & Email


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی