image_pdfimage_print

به گزارش فردای همدان و به نقل از روابط عمومی شرکت آب منطقه ای همدان، در این جلسه، موضوع خط انتقال آب از سد تالوار به عنوان یکی از مصوبات سفر مقام‌ معظم رهبری به استان همدان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
استاندار همدان در این نشست تشریح کرد که پروژه‌ی مذکور از سال ۸۶ پس از یک تاخیر سه ساله آغاز و تا کنون پس از ۱۴ سال هنوز به اتمام و بهره‌برداری نرسیده است.
قاسمی فرزاد اضافه کرد:با توجه به سطح آب‌های زیرزمینی،ذخایر سدهای استان‌همدان و همچنین میزان مصرف مورد نیاز ،تکمیل پروژه‌ی مذکور برای تامین پایدار آب ضروریست.
استاندار همدان با اشاره به این مطلب که تامین موقت و مقطعی آب از طریق برداشت بی‌رویه از سفره‌های زیرزمینی نمی‌تواند پاسخگوی نیاز استان بوده و همچنین تبعات زیادی را در آینده خواهد داشت،افزود: در استان همدان تمامی همگرایی و هم‌افزایی لازم در بین مدیران برای به نتیجه رسیدن پروژه‌ی انتقال آب از تالوار وجود دارد.
قاسمی فرزاد با بیان ویژگی های طرح و نیازهای فنی و اعتبارات مورد لزوم، گفت: این خط انتقال با توجه به جمیع جهات، از جمله ظرفیت تامین آب توسط این خط ،میزان مصرف آب همدان، وضعیت ذخایر آب استان و همچنین پیشرفتی که طرح تا کنون داشته است باید هرچه سریعتر به بهره‌برداری برسد.
در این جلسه، وزیر نیرو برای تامین اعتبار مورد نیاز طرح، مساعدت‌های جدی وزارت نیرو را حتمی دانسته و با هماهنگی های لازم بین وزارت نیرو و پیمانکار طرح مقرر شد تا هرچه سریعتر خط انتقال آب تالوار-همدان به اتمام و بهره‌برداری برسد.

Print Friendly, PDF & Email


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی