انتشار فراخوان جشنواره موسیقی عاشیقی استان همدان

فراخوان اولین جشنواره موسیقی عاشیقی استان همدان با نام «عاشیقلار بایرامی» منتشر شد.

به گزارش فردای همدان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان در این خصوص گفت: این جشنواره با هدف حفظ و اشاعه موسیقی مقامی و عاشیقی و با توجه به وجود پتانسیل های منحصر به فرد در حوزه موسیقی ترکی و عاشیقی و همچنین وجود هنرمندان برجسته و صاحب نام بومی در استان به میزبانی شهرستان کبودراهنگ برگزار می‌شود.
احمدرضا احسانی ضمن دعوت از هنرمندان، پژوهشگران و تولیدکنندگان آثار موسیقی برای شرکت در این جشنواره، اظهار کرد: اجرای موسیقی عاشیقی در سه بخش بصورت غیر رقابتی و آثار مکتوب (کتاب و مقاله) و آثار صوتی به صورت رقابتی خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: هنرمندان در بخش موسیقی عاشیقی (غیررقابتی) می‌توانند در سه محور اجرای داستان ها و مقام ها توسط ساز چگوور؛ اجرای داستان ها و مقام ها توسط ساز تار و اجرای مقام های ویژه موسیقی ترکی همدان با ساز بالابان و سرنا، با ارائه آثار و تکمیل فرم درخواست در جشنواره شرکت کنند.
احسانی درباره بخش آثار مکتوب (کتاب و مقاله) و آثار صوتی (رقابتی) هم توضح داد: در این بخش محققان و تولیدکنندگان آثار صوتی می‌توانند با ارسال اثر خود که در بازه زمانی ۱۳۹۵ به بعد در زمینه کتاب، مقاله ، و آلبوم منتشر کرده اند، اقدام به شرکت در همایش نمایند و در این بخش در سه حوزه کتاب و مقاله و آلبوم به اثر برگزیده جایزه اختصاص داده می شود.
علاقمندان برای دریافت فرم شرکت در جشنواره و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان به نشانی https://hamedan.farhang.gov.ir/ مراجعه کنند.