توقف پروژه اسکای‌مال سرمایه‌گذاران را از همدان فراری می‌دهد

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی توقف پروژه اسکای مال را عاملی برای فرار سرمایه گذاران از همدان خواند و گفت: این پروژه بیش از یک هزار شغل ایجاد می‌کند.

به گزارش “همدان‌نیوز”، حمیدرضا حاجی بابایی با بیان اینکه باید موانع را از سر راه سرمایه گذاران داخلی و خارجی در همدان برداریم، تصریح کرد: باید در همدان با انسجام و همدلی مسئولین و مردم، زمینه جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی را مهیا کنیم چرا که در این شرایط می‌توانیم به توسعه پایدار شهر فکر کنیم.
وی افزود: برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی باید تمام موانع موجود شناسایی و مرتفع شود چرا که بسترهای زیادی برای پروژه‌های بزرگ اقتصادی، عمرانی و فرهنگی در همدان وجود دارد که تحقق هریک در کنار لزوم جذب اعتبارات ملی، مستلزم جذب سرمایه گذاران در داخل و خارج کشور است.
حاجی بابایی به پروژه اسکای مال اشاره کرد و گفت: این پروژه تجاری، اقتصادی می‌تواند بیش از هزار شغل ایجاد کند و بنا به اظهار سرمایه گذار آن در بخش خصوصی مجوزهای قانونی عملیات اجرایی آن دریافت شده است که به دلایل نامشخص اجرای آن متوقف شده است.
وی اظهار کرد: در مذاکرات حضوری با شهردار همدان در خصوص تدوین برنامه‌های توسعه همدان با در نظر گرفتن اسناد فرادستی، موقعیت استراتژیک جغرافیایی، وجود زیر ساخت‌های ارتباطی” ریلی، جاده ای و هوایی” ، ظرفیت‌های عظیم صنعت گردشگری طبیعی، تاریخی، فرهنگی، علمی و سلامت، که بستر مناسبی برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی ایجاد کرده است، رایزنی شده و درخصوص لزوم ایجاد بستر مناسب برای رشد اقتصادی واشتغالزایی توافقاتی انجام شده است.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در نامه‌ای به شهردار همدان برنامه محوری و انسجام، همدلی و هم افزایی مردم و مسئولین برای تحقق چشم‌انداز انجام شده، تصریح کرد: توسعه پایدار و پیشرفت همه جانبه همدان در این نامه عنوان شده و با تذکر در خصوص توقف عملیات اجرایی پروژه اسکای مال، درخواست کردیم با بررسی ابعاد پروژه مشکلات و موانع موجود مرتفع شود.
حاجی بابایی اضافه کرد: در شرایط امروز رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم اهتمام مسئولین برای امید آفرینی در اقشار مردم، بویژه جوانان، با ایجاد اشتغال، توسعه اقتصادی و جهش تولید، در برنامه‌های همدان باید مد نظر قرار گیرد، در این زمینه پروژه تجاری، فرهنگی اسکای مال، یکی از بسترهای ارزشمند سرمایه‌گذاری است که می‌تواند علاوه بر تاثیر در ارتقای شاخص‌های گردشگری، جایگاهی برای توسعه اقتصادی و جهش تولید و فرصتی برای تحقق منویات مقام معظم رهبری در ارتقای شاخص‌های سرمایه‌های اجتماعی، اشتغال جوانان و فرزندآوری که در سیاست های دولت انقلابی نیز مدنظر قرار گرفته است، باشد.
وی یادآور شد: امیدواریم با بررسی وضعیت پروژه اسکای مال توسط شهرداری، ضمن رعایت ضوابط و مقررات رفع موانع ومشکلات احتمالی برای تسریع در شروع مجدد عملیات اجرایی آن پیگیری و اقدامات لازم صورت گیرد.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: همدان توسعه یافته، حق مردم ولایتمدار پایتخت تاریخ و تمدن است، که با اجرای پروژه‌هایی در بخش های گردشگری فرهنگی، تاریخی، طبیعی و سلامت، علمی و صنعت محقق می‌شود همچنین برای پیشرفت همدان با به کارگیری همه ظرفیت‌های قانونی همراه و همگام مدیران، مسئولین و مردم به صورت شبانه روزی تلاش می‌کنیم.