image_pdfimage_print

به گزارش خبرنگار فردای همدان، بهروز الیاسی پیش از ظهر امروز در نشست خبری آنلاین با خبرنگاران با بیان اینکه شرکت خدمات حمایتی کشاورزی کشور با هدف تامین و تدارک انواع کود شیمیایی فعالیت می‌کند، اظهار کرد: شرکت خدمات حمایتی کشور سه هزار و ۵۰۰ کارگزار در کشور دارد تا کود مورد نیاز کشاورزان را به موقع و با بهترین کیفیت در اختیار آنها قرار دهد.
وی با اشاره به اینکه امسال سه میلیون تن کود ازته، کود فسفاته و کود پتاسه به عنوان کود یارانه‌دار در دستور کار شرکت خدمات حمایتی کشاورزی قرار گرفته است، ادامه داد: شرکت خدمات حمایتی کشور در سال جاری از تهیه سه میلیون تن کود فراتر رفته و با تامین ۳۰۰ هزار تن کود ازته در گامی مثبت در این راستا برداشته است.
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه شرکت خدمات حمایتی استان همدان ۷۶ کارگزار در استان همدان دارد، بیان کرد: امسال ۹۹ هزار و ۲۶ تن کود ازته، فسفاته و پتاسه برای استان همدان در نظر گرفته شده است.
وی با اشاره به اینکه بیش از ۷۲ هزار تن کود ازته، بیش از ۱۹ هزار تن کود فسفاته و بیش از ۶ هزار تن کود پتاسه برای استان همدان در نظر گرفته شده است، اضافه کرد: شرکت خدمات حمایتی استان همدان آماده توزیع سرک بهاره است.
الیاسی با اشاره به اینکه استان همدان در توزیع کود در سال جاری نسبت به سال گذشته رشد ۱۵ درصدی داشته است، ادامه داد: میانگین توزیع کود استان در مدت ۱۰ سال رشد ۴۵ درصدی داشته است.
وی با اشاره به اینکه شرکت خدمات حمایتی برند معتبری و از سوی کشاورزان دارای مقبولیت خاصی است، تصریح کرد: علت این اعتماد اهمیت دادن شرکت به کیفیت به محصولاتی است که در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه در شرکت خدمات حمایتی همه کود‌ها آزمایش شده و در صورت داشتن استاندارد‌های لازم اجازه توزیع به آنها داده می‌شود، بیان کرد: از کشاورزان درخواست داریم که کود مورد نیاز خود را از عاملیت مجاز خریداری کنند.
وی با بیان اینکه در سال جهش تولید یکی از حرکت‌های انجام شده طرح خود کفایی پایدار در تولید کود‌های فسفاته و پتاسه بود، اضافه کرد: از سه میلیون و ۲۰۰ هزار تن کود تامین شده در کشور، دو میلیون و ۴۰۰ هزار تن مربوط به کود ازته و تولید داخل است.
الیاسی با اشاره به اینکه ۶۰۰ هزار تن از کود تامین شده در کشور مربوط به کود پتاسه و فسفاته و این کود‌ها وارداتی هستند، افزود: برای تامین این دو کود ارز زیادی از کشور خارج می‌شود.
وی با اشاره به اینکه یکی از موضوعات مهم در توزیع کود شیمیایی رصد و پایش کود‌هایی است که در اختیار کارگزاران قرار داده می‌شود، بیان کرد: شرکت خدمات حمایتی اقدام به ایجاد یک گروه رصد و پایش کرده و با اعزام این گروه به کارگزاری‌ها نظارت مستقیم به توزیع کود‌ها دارد.
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه یکی از فعالیت‌های مهم شرکت خدمات حمایتی انعقاد تفاهمنامه با تولید کننده داخلی کود است، اضافه کرد: علاوه بر سه کود ازته، فسفاته و پتاسه کشاورزان نیاز به کود‌های دیگر دارند و شرکت برای تامین کود‌های دیگر مورد نیاز کشاورزان با تولید کننده داخلی بعد از آزمایش کود‌ها تفاهمنامه انعقاد کرده است.
وی با تاکید بر اینکه کشاورزان می‌توانند اطمینان داشته باشند که کود‌های یارانه دار و غیر یارانه‌ای از استاندارد برخوردار هستند، بیان کرد: شرکت خدمات حمایتی برای تامین کود با ۶۰ تولید کننده داخلی قرارداد دارد.
الیاسی با اشاره به اینکه یکی از اقدامات انجام شده در سال جاری صدور کشاورز کارت بود، افزود: از طریق کشاورز کارت وام‌هایی با سود ۱۲ درصد برای خرید سه کود ازته، فسفاته و پتاسه در اختیار کشاورزان قرار گرفت.
وی افزود: سامانه ۱۵۵۹ با شعار «با ما کشاورزان تنها نیستند» راه اندازی شده و این سامانه با هدف ارائه اطلاعات، بروز کردن کشاورزان، ارائه گزارش هوا شناسی، توسعه کودی و … خدماتی ارائه می‌کند.
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان همدان در ادامه به توزیع بذر گلرنگ در استان همدان اشاره کرد و افزود: سال جاری در استان همدان ۶۰ تن بذر گلرنگ وارداتی تامین شد که که ۲۵ تن در داخل استان و ۳۴ تن بین سایر استان‌ها توزیع شد.

Print Friendly, PDF & Email

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی