image_pdfimage_print


محمدصالح جباری در گفت‌وگو با خبرنگار فردای همدان، با اشاره به نزدیک شدن به سالروز حماسه ۳۰ مهرماه اظهار کرد: هر سال پاسداشت حماسه دانش آموزان همدانی در ۳۰ مهر ۵۷ با مشارکت دانش آموزان نسل چهارم انقلاب در همدان برگزار می شد. اما امسال به دلیل شرایط کرونایی حاکم بر جامعه و محدودیت های موجود، برنامه های جدید و متفاوتی در حال برنامه ریزی و اجرا است.
وی با اشاره به اهمیت حماسه ۳۰ مهر استان همدان افزود: این رویداد، حماسه‌ای دانش‌آموزی بود که در سال ۵۷ در همدان کلید خورد و موج جدیدی از جریان انقلاب اسلامی را در کشور ایجاد نمود.
مسئول دبیرخانه حماسه ۳۰ مهر همدان افزود: در واقع باید گفت حماسه ۱۳ آبان دانش آموزان تهرانی در حمایت از حماسه ۳۰ مهر دانش آموزان بود اما متاسفانه شاهد هستیم آنطور که باید به این موضوع پرداخته نشده است تا جایی که بسیاری از مردم همدان هم حتی اطلاعی از کلیت ماجرا ندارند.
وی با بیان لزوم توجه به این حماسه گفت: امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های به وجود آمده درصدد شدیم این حماسه را به نحوی دیگر به مردم معرفی کنیم و در همین راستا محورهای جدیدی برنامه در دستور کار اتحادیه انجمن های اسلامی قرار گرفته است.
جباری با اشاره به برنامه‌های این اتحادیه در بزرگداشت ۳۰ مهر افزود: در سه سال گذشته تلاش شد تا صرفا به برگزاری یک همایش اداری اکتفا نکنیم و این بزرگداشت واقعا برای دانش آموزان و با هدف انتقال این حماسه به نسل های آینده برگزار شد و در این زمینه از قالب هایی مانند تئاتر و سرود و اجراهای دانش آموزی بهره گرفته شد. امسال نیز با در نظر گرفتن دانش آموزی بودن بزرگداشت پویش «من همان دانش آموز ۳۰ مهر ۵۷ هستم» به اجرا در خواهد آمد.
مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان همدان گفت : در این پویش که با همت اتحادیه های استانی در سراسر کشور انجام خواهد گرفت دانش آموزان با مشارکت خود ضمن یک رقابت نوجوانانه اعلام میکنند که با همان همت و غیرت پای ارزش های انقلابی خود هستند و در این مسیر مربیان و شبکه پشتیبان انجمن های اسلامی تلاش میکنند مبانی و تاریخ حماسه ۳۰ مهر را به احسن وجه به دانش آموزان فعلی منتقل کنند.
وی افزود: امسال ضمن انتشار یک فراخوان ایده یابی از پیشکسوتان و فارغ التحصیلان انجمن های اسلامی مدارس همدان که برخی از آنها جزء شاهدان عینی حماسه در روز ۳۰ مهر ۵۷ بوده اند خواستیم تا با ارائه ایده های خود به هر چه غنی تر برگزار شدن بزرگداشت کمک کنند.
جباری در ادامه با اشاره به ضرورت ثبت تاریخ شفاهی ۳۰ مهر گفت:یکی از ضرورت های نسبتا مغفول در این خصوص تولید محصولات قابل اعتماد است تا آیندگان هر چه بهتر با این حماسه آشنا شوند. در این راستا هم اکنون مشغول تولید مستندی با حضور شاهدان و حماسه سازان ۳۰ مهر هستیم که امیدواریم با طی مراحل تولید در ایام ۳۰ مهر امسال به مرحله انتشار برسد.
مسئول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان همدان افزود: امسال با توجه به شرایط محدودیت های کرونایی دو وظیفه فضاسازی بصری در شهر و نیز فعالیت های رسانه ای بسیار ضروری تر از قبل است و ما در این خصوص طی مکاتبه با استاندرای همدان درخواست نموده ایم تا شهرداری همدان و صدا و سیمای استانی، امسال هر چه با شکوه تر و عمیق تر به بزرگداشت این حماسه همت گمارند

Print Friendly, PDF & Email

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی