image_pdfimage_print

به گزارش فردای همدان، محمد رضا فیضی منش، شهردار منطقه سه همدان با اشاره به پارک های موجود در سطح این منطقه و مجموعه های بازی که در آن ها در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: از اسفندماه سال گذشته و با سپری شدن سه ماه، شهرداری منطقه سه، توانست ۵ مجموعه بازی در پنج پارک از پارک های سطح منطقه (پارک جعفر طیار، نیلوفر، گلچین، نسترن و بوستان شهید مدنی)، با اعتباری بالغ بر پنج میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال خریداری ونصب کند.

وی مطرح کرد: یکی از برنامه های مورد توجه از سوی شهرداری منطقه ۳ همدان، تمرکز بر حقوق کودکان به عنوان شهروند و ارتقای شهر دوستدار کودک است.
وی افزود: از سویی دیگر، تاکید مهندس صوفی، شهردار همدان بر تقویت شهر دوستدار کودک همواره وجود داشته است و با توجه به نقش بی بدیل بازی در زندگی کودکان و جایگاهی که در سلامت و روان آن ها به عهده دارد، پرداختن به این مهم از سوی مدیریت شهری از اقدامات ضروری است که باید مورد توجه قرار گیرد.

فیضی منش با اشاره به طراحی فضاهای بازی و مجمو عه های بازی در پارک ها، خاطر نشان کرد: در تعالیم دینی ما نیز بر بازی کودکان تاکید شده است، ایجاد فضاهای بازی استانداردی که بتواند هوش هیجانی کودکان را تقویت کند، شهروندانی با دقت در انجام امور را تربیت خواهد کرد.

شهردار منطقه سه شهرداری همدان افزود: با توجه به اینکه طراحی مجموعه های بازی باید از استانداردهای لازم برخوردار باشد در این مجموعه های بازی سعی شده است که به عنصر رنگ و طراحی گرافیک های بصری توجه ویژه شود. این موضوع می تواند حس شادمانی و مفرحی را برای کودکان ایجاد کند.

فیضی منش با اشاره به احداث اتاق مادر و کودک در بوستان شهید مدنی واقع در شهرک شهید مدنی خاطرنشان کرد: پرداختن به شهر دوستدار کودک نشان از توجه منطقه به موضوعات فرهنگی در کنار اقدامات عمرانی دارد.
وی ادامه داد: در این مسیر به صورت جدی و مستمردر حال خدمت رسانی به شهروندان هستیم که در بوستان شهید مدنی بامساحت ۱۰۰مترمربع فضایی متشکل از قسمت های بزرگ وکوچک به عنوان اتاق مادر وکودک، محل بازی وسرگرمی وبازی های خلاقانه و سرویس بهداشتی است که از اواخر دی ماه سال گذشته عملیات ساخت آن آغاز و اکنون به بهره برداری رسیده است.
شهردار منطقه سه شهرداری همدان در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم درآینده نزدیک این طرح را درتمامی پارک های سطح منطقه اجرا کنیم.

Print Friendly, PDF & Email

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی