image_pdfimage_print

به گزارش فردای همدان، مرتضی فرجی منتخب برتر  بخش بزرگسالان پنجمین دوره جشنواره خاتم(ص)، این جشنواره را دیدگاهی متفاوت به ادبیات دینی دانست و تصریح کرد: بیان اعتقادات قلبی و دینی در وجود نویسنده، مطالعات گسترده سیاسی، تاریخی و مذهبی از شروط اصلی برای فعالیت و  قلم زدن در ادبیات دینی تاثیرگذار است که در این جشنواره نیز به این مهم توجه شده است.

مدرس کارگاه داستان پیشرفته حوزه هنری استان همدان، انتقال حس و اعتقاد درونی نویسنده در ادبیات دینی را عامل مهم تاثیرگذاری اثر عنوان کرد و افزود: نویسنده آثار دینی باید فَهوای سنت، روایات و احادیث را با حفظ مضمون و بدون هیچ دخل و تصرفی با مصادیق عصر معاصر و به زبان امروزی و مُبتلابِه مخاطبان بیان کند و آن را در زندگی روزمره مردم زمانه خود بگنجاند.

نویسنده کتاب «ماندن» به داستان برگزیده اش در پنجمین دوره جشنواره خاتم(ص) اشاره کرد و افزود: داستان  «غبار پای شتر» حکایت مردی است در عصر معاصر، که پس از آزادی از زندان با دریافت نشانه هایی از پیامبر اکرم(ص) مسیر زندگی اش دچار تحول و تغییر می شود.

مرتضی فرجی با اشاره به اینکه در پنجمین دوره از جشنواره خاتم(ص) آثار بسیاری از نویسندگان همدانی حضور داشت تصریح کرد: ما شاهد کشف و رشد استعدادهای بسیاری در حوزه ادبیات در استان همدان هستیم و آینده مطلوبی را برای نویسندگان همدانی پیش بینی می کنیم.

چندی پیش کتاب مجموعه داستان «ماندن» از مرتضی فرجی توسط حوزه هنری استان همدان به چاپ رسید.

Print Friendly, PDF & Email

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی