image_pdfimage_print

به گزارش فردای همدان، طی این نشست ظفری ضمن اشاره به خسارت‌های بارندگی ابتدای سال جاری به بسیاری از شهرها و روستاهای استان اظهار کرد: آسیب‌های وارد شده به برخی شهرها و روستاهای استان به دنبال سیل فروردین ماه سال جاری فرصتی پدید آورد تا با بررسی و ارزیابی ۲۱ هزار واحد مسکونی در سطح استان، ۹ هزار واحد تازه احداث و ۶هزار واحد مسکونی نیز تعمیر شد.

وی افزود: در این راستا ۵۱۵ میلیارد تومان تسهیلات کم بهره بانکی و ۲۰۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض به استان ابلاغ شد و ۱۹ هزار و ۲۹۷ متقاضی تسهیلات به بانکهای استان معرفی شدند که تا به امروز بیش از ۹۰ درصد متقاضیان موفق به عقد قرارداد شده‌اند.

ظفری در ادامه بیان کرد: همچنین مبلغ ۶ میلیون تومان کمک بلاعوض برای تعمیر واحدهای شهری و روستایی به هر شخص واجد شرایط اعتا شد. کمک هزینه بلاعوض معیشت نیز تا سقف ۵ میلیون تومان به ۴ هزار خانواده واجد  شرایط پرداخت شد و در مجموع طی سال جاری ۱۱۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض به واجدان شرایط در استان پرداخت شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان تاکید کرد:تامین این منابع مالی در شرایط اقتصادی حال حاضر کشور کار بزرگی ست و به همین سبب از تمامی افرادی که در این راه تلاش کردند قدردانی می‌کنم. چراکه به واسطه تسهیلات گسترده ای که طی سال جاری برای بازسازی مسکن در اختیار افراد قرار گرفته است شاهد آن هستیم که استان همدان تبدیل به یک کارگاه بزرگ اجرایی شده است و در بسیاری موارد حتی با کمبود عوامل اجرایی رو به رو هستیم.

ظفری خاطرنشان کرد: به مناسبت ایام دهه فجر ۱۲ پروژه کلنگ زنی با اعتباری قریب به ۷ میلیارد و ۳۱۵ میلیون تومان انجام خواهد شد که تمامی منابع اجرای این پروژه ها و همچنین پیمانکاران آن تامین شده است تا به دنبال مراسم کلنگ زنی شاهد به انجام رسیدن این پروژه ها باشیم.

وی تاکید کرد: تا به امروز تمامی اعتباراتی که به استان اختصاص یافته است را در این راه به بهره برداری رسانده ایم و اجازه ندادیم حتی یک ریال از این اعتبارات بازگردد چراکه معتقد هستیم این اعتبارات حق شهروندان این استان است.  
 

Print Friendly, PDF & Email

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی