image_pdfimage_print

به گزارش فردای همدان،  کامران گردان در هفتادوششمین جلسه علنی صحن شورا که با محوریت تقدیم لایحه بودجه پیشنهادی سال ۹۹  شهرداری همدان به شورا برگزار شد، گفت: انتظار می رود بودجه پیشنهادی شهرداری با کمترین تغییرات و جابجایی در مدت زمان معین مصوب شود.

کامران گردان با تاکید بر اینکه منابع درآمدی و تامین بودجه سال۹۹ شهرداری باید تا حدودی مشخص باشد، افزود: درصد درآمدی سهم ارزش افزوده، صدور پروانه ساختمانی و سایر منابع بودجه سال آینده باید به طور شفاف مشخص شود.

وی با بیان اینکه همچنین ترکیب هزینه های جاری، عمرانی و سرمایه گذاری نیز به تفکیک باید مشخص باشد، یادآور افزود: تکمیل پروژه های نیمه تمام از جمله تقاطع غیرهمسطح شهید سردار همدانی، پارکینگ آقاجانی بیگ، بازار بزرگ سینا، پارک فرا منطقه‌ای، اقدامات سرمایه گذاری در حاشیه بلوار ارم،پارک ولایت، پل غدیر، پیاده راه سازی و سایر طرح‌ها  باید در اولویت بودجه ۹۹قرار گیرد.

گردان اضافه کرد: امسال توقع داشتیم طرح های نیمه تمام به بهره برداری می رسید منتهی بنا به دلایلی این مهم تحقق نیافت و باید سال آینده هرچه سریعتر تکمیل شود.

وی تاکید کرد: بودجه پیشنهادی شهرداری باید طوری مصوب شود که اهداف شورا در آن تحقق یابد و مهمترین انتظار ما تکمیل طرح های نیمه تمام است.

گردان اظهار داشت: اقدام های صورت گرفته در آرام سازی بلوار ارم نیز با وجود هزینه های قابل توجه رضایت عمومی نداشته است و باید این طرح فاخر براساس موارد پیش بینی شده تکمیل شود.

وی اضافه کرد: جذب سرمایه گذار در حاشیه مسیر این بلوار در راستای جذب گردشگر بسیار حایز اهمیت است تا بتوانیم رضایتمندی مردمی را داشته باشیم.

رییس شورای شهر همدان با اشاره به مصوبه پیاده راه سازی شش خیابان منتهی به میدان امام خمینی (ره)، اظهار کرد: پیاده راه سازی چهار مسیر باقی مانده در پیاده راه امام خمینی(ره) نیز باید تعیین تکلیف شود و شهرداری اگر قرار به اجرای طرح ندارد، شجاعانه به مردم پاسخگو باشد.  

گردان با بیان اینکه مردم از این وضعیت موجود رضایت ندارند و بهتر است تصمیم نهایی هرچه سریعتر اتخاذ شود.، گفت: با توجه به نیروهای متخصص و توانمند شهرداری در حوزه بودجه نویسی، امیدواریم با کمترین تغییر این بودجه توسط اعضای شورای اسلامی شهر همدان به تصوب برسد.

وی پیگیری شهرداری برای اخذ اوراق مشارکت را مورد تاکید قرار داد و افزود: میزان سرانه درآمد و هزینه براساس جمعیت شهر همدان نیز مشخص و به شورا ارایه شود.

  • مولوی: مرکز مطالعات بازوی مشورتی و اتاق فکر شوراست

رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های شورای شهر همدان هم در این جلسه به ارائه گزارش عملکرد این مرکز پرداخت و گفت:مرکز مطالعات و پژوهش های شورا بازوی مشورتی و اتاق فکر شورا به شمار می‌رود که در راستای تسهیل امور و ارائه خدمات بهتر به شهروندان، مجموعه مدیریت شهری را یاری می رساند.

ابراهیم مولوی برگزاری نشست‌های شهر اندیشی و همایش های علمی را یکی از وظایف مهم مرکز مطالعات و پژوهش های شورا برشمرد و اضافه کرد: اینگونه برنامه ها در راستای ارتقای سطح آگاهی و اشراف قوانین و مقررات جدید شورای عالی استانها، مجلس شورای اسلامی و آیین‌های اجرای مصوبه دولت با هدف ایجاد همفکری و همدلی وحدت رویه عملکردی در حوزه‌های مختلف مدیریت شهری است.

مولوی افزود: مرکز مطالعات شورا با بهره‌گیری از توانمندی اساتید و نخبگان شهری در راستای وظایف خود در حال حرکت است و آمادگی این را دارد تا به صورت رایگان تمامی یافته‌های علمی خود را در اختیار تمامی شهروندان قرار دهد.

وی همچنین با اشاره به پیاده راه شدن خیابانهای بوعلی و اکباتان و میدان امام (ره)،ض تاکید کرد: شهرداری در بودجه ها و پروژه های عمرانی ۴ خیابان  باقی مانده را برای پیاده راه سازی لحاظ کند.

  • عسگریان: تردد خودروهای ون تا پیاده راه امام (ره) فاقد وجاهت ضوابط پیاده راه است

رییس کمیسیون نظارت و بازرسی شورای اسلامی شهر همدان هم با تاکید بر تردد خودروهای تاکسی ون در پیاده راه اکباتان تا مقابل مسجد صاحب الزمان (عج)، گفت: تردد ون در پیاده راه اکباتان تا مقابل مسجد صاحب الزمان (عج) بلامانع بوده و ادامه تردد تا میدان امام (ره) فاقد وجاهت ضوابط پیاده راه است.

 سیدمسعود عسگریان خاطرنشان کرد: پیش از اجرای طرح پیاده‌راه، فضای تردد خودروهای عمومی نیز لحاظ شده بود اما دستخوش تغییرات شد و قرار نبود ون ها به این پیاده راه ورود پیدا کنند.

وی افزود: حضور وانت بارها برای تخلیه بار در این پیاده راه به صورت زمانبندی شده مشکلی ندارد.

  • صوفی: افزایش ۲۵ درصدی بودجه ۹۹ شهرداری همدان

شهردار همدان نیز در این جلسه ضمن تقدیم لایحه بودجه پیشنهادی سال ۹۹ به شورا، گفت: بودجه پیشنهادی سال آینده به نسبت امسال با ۲۵ درصد افزایش به شورای اسلامی شهر همدان ارایه شد.

عباس صوفی اضافه کرد: افزون بر این، بودجه پیوست طرح های سرمایه گذاری به ارزش پنج هزار میلیارد تومان به شورا ارایه شده که این پیوست را وارد بودجه سال آینده نکرده ایم و بلند مدت است و به طور قطع عواید بسیاری برای شهرداری خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا سازمان سرمایه گذاری شهرداری طرح هایی را در دست پیگیری دارد که می تواند اجرایی کند.

شهردار همدان با اشاره به اینکه ماده ۶۸ قانون شهرداری ها ۶۰درصد جاری و ۴۰ درصد عمرانی را در بودجه لحاظ کرده است، گفت: با این حال بودجه امسال شهرداری همدان ۵۵ درصد در بخش عمرانی و ۴۵ درصد در حوزه جاری هزینه شده است.

صوفی افزود: برای بودجه پیشنهادی سال آینده نیز ۶۱ درصد در بخش عمرانی و ۳۹ درصد جاری به شورا ارایه شده است.

وی بیان کرد: این در حالی است که حقوق و دستمزدها افزایش ۴۰درصدی دارد ضمن اینکه ۱۰ درصد از بودجه عمرانی را باید به پرداخت بدهی های شهرداری اختصاص دهیم.

شهردار همدان با تاکید بر اینکه تکمیل طرح های نیمه تمام در اولویت برنامه سال آتی شهرداری خواهد بود، گفت: همدان برای نخستین بار موفق به دریافت ۵۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت شد که این اوراق برای ساماندهی حمل و نقل عمومی خواهد یافت.

گفتنی است، در ادامه این جلسه رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و مالی شورای اسلامی شهر همدان به ارائه گزارش بررسی جلسات تعرفه بودجه سال ۹۹ در جلسات کمیسیون بودجه پرداخت .

Print Friendly, PDF & Email

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی