image_pdfimage_print

توسعه متوازن در سطح شهر

نشست بررسی وضعیت «تپه پیسا» با حضور دکتر پرویز اذکایی، مهندس عباس صوفی، رضوان سلماسی، مهندس حمید بادامی نجات، مهندس امیر فتحیان‌نسب و مهندس مجید یوسفی نوید و جمعی از خبرنگاران و دوستداران شهر همدان و تاریخ و فرهنگ آن، چهارشنبه ۲۵ دی‌ماه در دفتر نشریه همدان نامه برگزار شد.

در این نشست مهندس حمید بادامی نجات؛ نایب رییس شورای شهر همدان با اشاره به اینکه توزیع خدمات شهری باید عادلانه باشد، بیان کرد: حدود دو سال است در شورای پنجم تلاش می‌کنیم که توسعه متوازن را در سطح شهر اجرا کنیم و اقداماتی که در این باره صورت داده‌ایم نیز مشهود است به طوری که میزانی که به عنوان مثال در بلوار بعثت کار می‌شود، در خضر هم همان مقدار رسیدگی وجود دارد. بادامی نجات اضافه کرد: بودجه‌ای که برای مناطق ۳ و ۴ پیش‌بینی شده و کمک‌هایی که از سایر مناطق به این دو منطقه شده، باعث شده است که میزانی رضایت‌مندی در این مناطق ایجاد شود.

مهندس بادامی نجات با بیان اینکه شورای پنجم نگاه ویژه‌ای به تقسیم سرانه‌ها در سطح شهر همدان دارد، گفت: در کنار پارک ۴۸ هکتاری که در حاشیه بلوار ارم داریم و تملک آن بسیار هزینه بر است، باید سرانه‌ها را در مناطق شمالی، شرقی و غربی نیز توزیع کنیم. در این راستا پارکی ۶ هکتاری در منطقه ۳ روبروی مجتمع‌های مسکن مهر در حال ساخت است. کنار بلوار آیت‌الله نجفی نیز در حال ایجاد پارکی حاشیه‌ای هستیم.

وی افزود: با این نوع نگاه و با توجه به اینکه اطراف تپه کاسی‌ها (پیسا) مناطقی مانند حصار قصابان، حصار اسلام‌شهر، حصار امام، شهرک فرهنگیان، منوچهری، دیزج و در نتیجه، تراکم بالای جمعیت را داریم، احداث پارک پیرامون این تپه، ضروری است. این پارک می‌تواند پارکی منطقه‌ای و فرا منطقه‌ای باشد و کل شهر همدان از آن استفاده کنند.

بادامی نجات با اشاره به اینکه این پروژه، به نوعی محرک توسعه است بیان کرد: در این پارک و اطراف آن ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری ایجاد خواهد شد که به ما کمک می‌کند که از ظرفیت شهر همدان به شکل مناسبی استفاده کنیم زیرا همدان جایی قرار گرفته است که فاصله‌اش با استان‌های زیادی تنها حدود ۳ ساعت است.

بادامی نجات در بحث عمرانی این تپه، سه بعد را ذکر کرد و گفت: یکی تملک آن زمین‌هاست، دوم مجوزهای قانونی است که باید اخذ شود زیرا آنجا خارج از محدوده شهر همدان است  و باید ابتدا آن را داخل محدوده همدان بیاوریم و بعد سوم، ساخت آن مجموعه است که هم هزینه‌بر و هم زمان‌بر است.

Print Friendly, PDF & Email

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی