image_pdfimage_print

اولویتی به نام حفظ داشته‌ها

 نشست بررسی وضعیت «تپه پیسا» با حضور دکتر پرویز اذکایی، مهندس عباس صوفی، رضوان سلماسی، مهندس حمید بادامی نجات، مهندس امیر فتحیان‌نسب و مهندس مجید یوسفی نوید و جمعی از خبرنگاران و دوستداران شهر همدان و تاریخ و فرهنگ آن، چهارشنبه ۲۵ دی‌ماه در دفتر نشریه همدان نامه برگزار شد.

به گزارش فردای همدان رضوان سلماسی؛ رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر همدان، در این نشست درباره نامی که باید برای تپه کاسی‌ها (پیسا) انتخاب شود گفت: افراد حقیقی و حقوقی پیشنهادهای خود را در این باب برای شورای شهر یا کمیسیون نامگذاری بفرستند و سپس طی جلسه‌ای با حضور بزرگان شهر و کمیسیون نامگذاری، برای این نام تصمیم‌گیری خواهد شد.

رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر همدان در این نشست با اشاره به لزوم حفظ هویت تاریخی و فرهنگی همدان، بیان کرد: همه جای دنیا سعی دارند برای خودشان هویتی که ندارند را ایجاد کنند اما ما داریم به هویت‌های داشته‌مان پشت پا می‌زنیم و نابود می‌کنیم. سلماسی با بیان اینکه همدان دارای میراث تاریخی و همینطور میراث طبیعی ارزشمند بوده است، گفت: بسیاری از ما اگرچه علاقه‌مند به حفظ این میراث هستیم اما گاهی در مسیر حفظ آن به بیراهه رفته و می‌رویم اما برخی از این بیراهه‌ها قابل جبران نیست. وی اضافه کرد: ما باید این هویت تاریخی را به خارج از همدان معرفی کنیم اما باید از مسیر درست این کار را انجام بدهیم و در رده مدیران شهری، نگاهی تخصصی و پایدار به این موضوع داشته باشیم. رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر همدان با اشاره به لزوم همراهی همه دستگاههای مرتبط در این زمینه بیان کرد: در این باره تنها شهرداری مسئول نیست و اگر سایر دستگاهها از جمله راه و شهرسازی، اداره آب و فاضلاب و سایر نهادها در کنار مدیریت شهری و شهرداری قرار نگیرند این کار امکان‌پذیر نخواهد بود. میراث فرهنگی هم که باید متولی و پرچم‌دار این مسیر باشد و از سایر مجموعه‌های مرتبط کمک بگیرد.

رضوان سلماسی با اشاره به اینکه حفظ مشاهیر یکی دیگر از موضوعاتی است که مدنظر ما است، گفت: ما میخواهیم بوستانی به نام بوستان مشاهیر داشته باشیم و به نظر من بهتر است محوری که همدان را به غرب و شمال و شرق وصل می‌کند به یک گذر فرهنگی تبدیل شود و ما باید تاریخ و فرهنگمان را در جهت حفظ تپه کاسی‌ها (پیسا) نیز به این سمت سوق دهیم.

Print Friendly, PDF & Email

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی