image_pdfimage_print

به گزارش فردای همدان، مسئول واحد موسیقی حوزه هنری همدان در خصوص لزوم برگزاری این دوره گفت: موسیقی از غرب به شکل نُت وارد ایران شد و آهنگسازان ایرانی جهت بومی سازی این هنر فرنگی اقدامات و پژوهش هایی انجام دادند که حاصل آن “آفرینش در موسیقی ایرانی” است.
جلال الدین سروش، آفرینش در موسیقی ایرانی را دارای سه رکن اصلی دانست و افزود: مبنا قرار دادن اصول سنتی، استفاده از قوانین علم آکوستیک و قابلیت و محدودیت های ذاتی در طبیعت انسان سه رکن مهم این مِتُد می باشد.
وی به جایگاه علمی “شریف لطفی” در موسیقی ایران اشاره کرد و گفت: تالیف کتاب”روش نوین مبانی اجرای موسیقی در سال ۱۳۸۱، نخستین عضو و از بنیانگذاران شورای ارزشیابی هنرمندان ایران، دریافت جایزه لوح زرین و دیپلم افتخار برای موسیقی فیلم مادیان، عضویت در هیئت تحریریه و مسئول بخش موسیقی “فصلنامه هنر”، عضویت در هیئت علمی سمینار «مدیریت و هنر» در حوزه معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را می توان از فعالیت های شریف لطفی نام برد.
سروش مخاطبان این برنامه را موزیسین هایی که دوره عالی موسیقی را طی کرده اند دانست و تصریح کرد: این کارگاه با مشارکت انجمن فیلارمونیک ایران و آموزشگاه موسیقی آهنگ برگزار خواهد شد.
گفتنی است علاقمندان برای ثبت نام در این کارگاه می توانند به حوزه هنری استان همدان(۳۲۵۱۷۲۹۰) و آموزشگاه موسیقی آهنگ(۳۲۵۲۲۱۳۵) مراجعه نمایند.
همچنین برای شرکت کنندگان در این کارگاه، گواهی شرکت در دوره از سوی حوزه هنری استان همدان صادر خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی