image_pdfimage_print

به گزارش فردای همدان، اکبر کاوسی امید در جلسه کمیسیون برنامه بودجه و مالی شوراها افزود: سهم پنج درصدی آموزش و پرورش از عوارض نوسازی شهرداری یک ظرفیت قانونی و فرصت مناسبی برای این نهاد جهت کمک به مناطق محروم  شهر است.

کاوسی اضافه کرد: پنج درصد سهم عوارض نوسازی آموزش و پرورش برای تعمیرات عمرانی و خرید تجهیزات حداقلی مناطق محروم هزینه می‌شود و شهرداری این مبلغ را از مردم از سال ۹۳ اخذ کرده اما تاکنون به آموزش و پرورش پرداخت نکرده است.

وی با بیان اینکه سهم ۵ درصدی عوارض نوسازی آموزش و پرورش رقم کمی نیست یادآور شد : با توجه به فرا رسیدن آغاز سال تحصیلی بسیاری از مدارس آمادگی پذیرش دانش‌آموزان را ندارد و این  سهم عوارض نوسازی می تواند کمک شایانی به این مدارس در پذیرش دانش آموزان داشته باشد.

کاوسی اضافه کرد:اینکه خلأهایی در خصوص اجرای قانون در کشور وجود دارد قابل انکار نیست اما قانون فصل الخطاب است و باید به درستی اجرایی شود.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش حق حیات بر گردن تمامی افراد جامعه دارد افزود: در مکتب اسلام بالاترین ارزش و جایگاه به معلم و تعلیم و تربیت اختصاص دارد اما در این زمینه در خصوص آموزش و پرورش کوتاهی صورت گرفته است.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۲ همدان هم ضمن تشکر از مدیر منطقه دو شهرداری همدان در سال گذشته یادآور شد: این منطقه در مجموع از سال ۹۳ تاکنون مبلغ ۱۴ میلیارد و ۳۳۶ میلیون ریال از محل سهم عوارض به آموزش و پرورش پرداخت شده است.

محمد باب‌الحوائجی اضافه کرد: لازم است مناطق چهارگانه نیز همچون منطقه دو شهرداری همدان در پرداخت سهمیه عوارض آموزش و پرورش عمل کنند.

معاون اداری مالی ناحیه یک آموزش و پرورش همدان هم با اشاره به اینکه اعتبارات آموزش و پرورش در حد هزینه‌هایش نیست، افزود: لازم است اعتبارات مناسبی برای حجم وسیع مدارس و جمعیت کنونی دانش آموزان لحاظ شود.

اکبری با بیان اینکه اخذ سهمیه عوارض آموزش و پرورش ناحیه یک از شهرداری حدود ۲۰ درصد بیشتر از ناحیه ۲ بوده است افزود: این مبالغ در بخش تعمیرات عمرانی و خرید تجهیزات برای مدارس حاشیه و محروم شهر هزینه می شود.

 

Print Friendly, PDF & Email

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی