image_pdfimage_print

به گزارش فردای همدان، علی ضمیر با توجه به حادثه آتش سوزی بازار تبریز ادامه داد: طی دهه های گذشته به ایمن سازی بازار کمتر توجه شده و درحال حاضر ارتقاء ایمنی آن با اهدافی چون کاهش سطح آسیب پذیری ، ریسک پذیری و افزایش قابلیت سرویس دهی در دستور كار شهرداري قرار دارد.

وی گفت: آموزشهاي ایمنی و آتش نشانی به منظور افزايش سطح دانش، نگرش و مهارت شاغلين و کسبه بازار در کنترل حریق می تواند از اقدامات پيشگيرانه جهت تأمين افزايش سطح ايمني در شهرها باشد.

وی ضمن انتقاد از برخی سد معبرها در بازار بیان کرد: در این زمینه برخی كسبه همراهی مناسبی ندارند و كسانی هم كه می ‌خواهند موارد را رعایت كنند دچار مشكل می ‌شوند پس جلب مشارکت حداکثری اصناف و شهروندان موجب ایمنی بازار می گردد.

وی اعلام کرد: سازمان آتش نشانی شهرداری در حد توان تذکرهای لازم را جهت رفع نواقص ایمنی به کسبه داده و شهرداري نيز در داخل و خارج بازار نسبت به افزايش شیرهای هیدرانت اقدام مي نمايد تا در مواقع اضطراری امکان تأمین آب مورد نیاز برای اطفا حریق در کمترین زمان وجود داشته باشد.

علی ضمیر با تاكید بر این كه گاه وجود یك كپسول آتش نشانی از یك حریق جلوگیری می كند، افزود: برخی از این كپسول ها در واحدهای صنفی تاریخ مصرفشان گذشته است و یا این كه كپسول ها هنگام حادثه در دسترس نیستند که این نیازمند اصلاح است تا از خطرات احتمالی جلوگیری گردد.

🔹وی در پایان تصريح نمود: برای سامان‌دهی بازار همدان نیاز است با همکاری نهادها و دستگاه‌های ذیربط و مشارکت کسبه ها برای رفع این مشکلات و موانع اقدام نماییم.

Print Friendly, PDF & Email

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی