image_pdfimage_print

 

 

به گزارش فردای همدان اولین جلسه مقرر شد به دلیل اهمیت فواصل و حریم ها به خصوص موضوع تامین آب و رعایت دستورالعمل حریم کیفی آب های سطحی، بازدید مشترک از محل صورت پذیرد و در جلسه آتی تصمیم گیری نهایی انجام شود.

معاون محیط زیست انسانی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان در این جلسه اعلام کرد: در سال ۱۳۹۷، تعداد ۱۳۷۶ مجوز استقرار، بهره برداری، تغییر خط و توسعه و ارزیابی زیست محیطی در استان همدان صادر شد.

رضا عبداللهی افزود: هزار و ۳۲ مجوز استقرار، ۱۱۱ مجوز بهره برداری، ۲۴۰ مجوز تغییر خط و توسعه و ۳ مجوز ارزیابی زیست محیطی در استان همدان طی یکسال گذشته در شهرستان های استان صادر شده است.

وی بیان کرد: کارگروه ارزیابی زیست محیطی نیز برای بررسی دستورالعمل های اخیر پروژه های مشمول ارزیابی زیست محیطی برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: طبق این دستورالعمل تمامی شهرک های صنعتی با هر مقیاس، مشمول ارائه گزارش ارزیابی اثرات زیست محیطی می باشند و برای تسهیل در این امر بررسی و صدور مجوز شهرک های صنعتی تا ۲۰۰ هکتار به استانها تفویض اختیار شده است.

وی گفت: با توجه به ازدیاد تقاضای سرمایه گذاری برای تولید چینی سرامیک در منطقه لالجین و تکمیل ظرفیت شهرک صنعتی لالجین یک، ضرورت مکان یابی شهرک جدید اجتناب ناپذیر بوده و در مرحله مکان یابی شهرک تمامی حریم ها و فواصل تامین آب و سایر موارد دستورالعمل مربوطه بررسی می گردد تا منطقه در آینده دچار مشکلات و معضلات زیست محیطی نشود.

Print Friendly, PDF & Email

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی