در ذهن آن سال‌ها منتشر شد

فریاد ناصری مدیر انتشارات حکمت کلمه در گفتگو با خبرنگار “فردای همدان”، با اعلام این خبر گفت: در ذهن سال‌ها پیش از آن‌که وام‌دارداستان در معنای مدرن آن باشد. همان‌طور که نویسنده خود در عنوان فرعی کتاب آورده است، وام‌دار سنت قصه‌گویی است. پرش‌ها، حرکت‌ها، لحن روایت همه و همه مجابت می‌کنند در پای قصه‌ها بنشینی.

ناصری افزود: هرچند این‌طور هم نیست که نویسنده به‌تمامی، به امکانات داستان‌نویسی مدرن بی‌اعتنا باشد کما اینکه گویی در چرخش‌های روایی‌اش خواسته و ناخواسته تلفیقی از تکنیک‌های قصه و داستان را ارائه می‌دهد.

وی ادامه داد: به هر روی قصد من این نیست که وارد ساحت بررسی کتاب بشوم که این کار دیگری‌ست و کار دیگران است. بلکه مدخل کوتاهی خواستم به دست دوستان بدهم که با چه کتاب و چه فضایی قرار است روبرو بشوند: قصه‌گو، خوشخوان و کمی تلخ.

ناصری گفت: در روند چاپ و شکل‌گیری این کتاب یک همگرایی دلچسب بین دوستان همدانی خود دیدم که واقعاً برایم مغتنم بود. زحمات و پیگیری‌های کاظم سبزی در نمونه‌خوانی متن، حسین زندی در پیگیری روند کار، مجید بزرگر در طراحی جلد کتاب با عکسی از خودش، همه و همه برای من لطف گرد آمدن به بهانه‌ی کتاب و کلمه و خلق بود.

گفتنی است؛ کتاب نیمه اول بهمن ماه وارد چرخه پخش عمومی کتاب از طریق پخش‌های معتبری چون ققنوس و… شده است.