۱۳ آبان نماد وحدت کلمه است

۱۳ آبان یادآور حوادث مهمی در تاریخ کشور از جمله روز دستگیری و تبعید امام خمینی (ره)، روز کشتار دانش آموزان و روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا است.

به گزارش فردای همدان، حجت الاسلام احمد حسین فلاحی نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی به مناسبت یوم الله ۱۳ آبان بیانیه‌ای صادر کرد که متن آن به شرح زیر است:

١٣ آبان یادآور حوادث مهمی در تاریخ کشور از جمله روز دستگیری و تبعید امام خمینی (ره)، روز کشتار دانش آموزان و روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا است.
دانش آموزان آگاه و بصیر این مرز و بوم در مبارزه با استکبار جهانی نقش بی بدیل و فعالی داشته و دارند و این آینده سازان بودند که در ١٣ آبان ماه ١٣٥٧ با خون خود شور و شعور مضاعفی در مسیر پیروزی انقلاب اسلامی به مردم بخشیدند.
دانشجویان با ایمان، عدالت محور و انقلابی ایران اسلامی همواره و در عرصه‌های مختلف علمی، اجتماعی و فرهنگی نقش بی بدیلی داشته و در ١٣ آبان ١٣٥٨ لانه جاسوسی آمریکا را به تسخیر خود درآوردند.

امسال با فرارسیدن ١٣ آبان نیرو‌های انقلابی ما با توکل به خداوند و شجاعت و بصیرت توانستند بار دیگر آمریکای تروریست را در دریای عمان به خاک ذلت بکشانند تا ١٣ آبان برای همیشه در ذهن مردم ما نقش ببندد و ماندگار شود.

١٣ آبان نماد وحدت کلمه است و دانش آموزان و دانشجویان ما به جهانیان ثابت کردند که با وحدت کلمه و ایمان الهی و پیروی از ولایت در برابر طاغوت و استکبار جهانی ایستاد؛ ١٣ آبان به همه مستضعفین جهان آموخت که با توکل به خداوند می‌شود مستکبرین را به زباله دان تاریخ فرستاد.
گرامی میدارم یوم الله ١٣ آبان یادآور حماسه‌های تاریخی مردم عزیز ایران و روزی که مستکبران عالم به خاک مذلت کشیده شدند؛ در ین روز بار دیگر با آرمان‌های امام راحل و امام خامنه‌ای عزیز؛ تجدید پیمان میکنم.
به امید پیروزی مستضعفان عالم بر مستکبران