image_pdfimage_print

به گزارش خبرنگار “فردای همدان”، مهدی سماواتی در خصوص عملیاتی شدن همسان سازی حقوق بازنشستگان صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر، اظهار کرد: با تلاش‌های صورت گرفته در مجموعه صندوق، برای اولین بار طرح همسان‌سازی مستمری، مستمری‌بگیران در صندوق اجرایی شد.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان همدان افزود: با عملیاتی شدن این طرح و نیز افزایش سالانه مستمری‌ها، به طور میانگین ۵۲ درصد به مستمری، مستمری‌بگیران صندوق بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر افزوده شده است.

وی با بیان اینکه مابه التفاوت مستمری بازنشستگان صندوق بیمه اجتماعی از ابتدای سال محاسبه و پرداخت شده است، گفت: بر مبنای همسان سازی اجرایی شده در صندوق، از این پس افرادیکه در سطح درآمدی یکسان انتخابی خود، در طی سالیان متناوب مستمری بگیر شده‌اند معادل افرادی دریافتی خواهند داشت که در سال ۱۳۹۹ مستمری بگیر شده اند .

سماواتی بیان کرد: تا پیش از اجرای این طرح اگر فردی در سطح ۸ در سال ۱۳۸۶ مستمری دریافت می‌کرد، با افزایش‌های سالانه در سال ۱۳۹۹ حدود ۴۰۰ هزار تومان دریافتی می‌داشتند. در حالیکه مستمری‌بگیران سطح ۸ صندوق در سال ۱۳۹۹ ماهانه به طور میانگین ۸۳۳ هزار تومان مستمری دریافت می‌کنند. اما با اجرای طرح همسان‌سازی  هر دو نفر فوق حدود ۸۳۳هزار تومان دریافتی خواهند داشت.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان همدان ادامه داد: در این حالت افرادی که در سنوات دور در صندوق مستمری‌بگیر شده‌اند، شاهد افزایش قابل توجهی در دریافتی‌های خود هستند و طبیعتا افرادی که در سنوات اخیر بازنشسته شده‌اند میزان افزایش مستمری کمتری خواهند داشت.

وی عنوان کرد: همسان سازی شامل مستمری بگیرانی است که تا انتهای سال ۹۸ از صندوق حکم مستمری دریافت کرده اند.

سماواتی در پایان خاطرنشان کرد: در استان همدان بیش از ۴۵۰۰ نفر مشمول طرح همسان سازی می باشند و در حال حاظر صندوق استان تعداد ۱۱۰هزار نفر را تحت پوشش دارد و تعداد پنج هزار و ۵۰۰ خانواده از مستمری ماهانه صندوق بهره مند می باشند.

Print Friendly, PDF & Email

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی