image_pdfimage_print

به گزارش فردای همدان، تیمور آقامحمدی با بیان اینکه «کارنامک» (جلد ۱) با موضوع «کتاب‌شناسی استان همدان»  و «کارنامک» (جلد ۲)  با موضوع و محوریت علوم‌انسانی به چاپ رسیده است گفت: جلد نخست به سعی پژوهشگر پرتلاش، دکتر پرویز  اذکائی طی سالیان دراز  تهیه و تنظیم شده و جلد دوم آن نیز به تازگی از سوی حوزه هنری استان همدان به چاپ رسیده است.

معاون فرهنگی و هنری حوزه هنری استان همدان، جلد اول «کارنامک» را در بردارنده‌ مداخل و فهرستی از کتب، مقالات، پایان‌نامه‌ها، جراید و گزارش‌های اداری، از بازه‌ زمانی ۱۳۷۰ هـ.ق. تا ۱۳۷۰ هـ.ش. مرتبط با استان همدان عنوان کرد و افزود: این اثر در پنج بخش: (۱). مقدمۀ فنّی، (۲). فهرست عامّ / ۱۰۰۰ عنوان اثر، (۳). طبقات موضوعی، (۴). فهرست پیوست / ۲۱۰ عنوان اثر، (۵). نام ‌نامه‌ها و نمایه‌ها؛ تدوین شده است.

وی نظام طبقه‌بندی موضوعی در این آثار را بر پایه‌ نظام معرفت‌شناسی دانست و افزود: این کتاب می‌تواند الگو و پایه مطالعات و پژوهش‌های آینده کتاب‌شناسی باشد، به ‌طوری‌که شیوه آن مورد توجه بسیاری از محققان بوده و همواره آن را مورد تحسین قرار داده‌اند.

تیمور آقامحمدی جلد دوم «کارنامک» را در تکمیل جلد نخست آن، با موضوع و محوریت علوم‌انسانی اعلام کرد و گفت: این اثر دربردارنده‌ مداخل و فهرستی از کتـب، مقالات، پایان‌نامه‌‌ها، جراید و گزارش‌‌های اداری، از بـازه‌زمـانی ۱۳۷۱ تا ۱۳۹۵ هـ.ش. مرتبط با استان همدان است.

گفتنی است، جلد دوم «کارنامک» با همت ولی الله قیطرانی و فاطمه امینی و با اشراف دکتر پرویز اذکائی به چاپ رسیده است.

Print Friendly, PDF & Email

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی