image_pdfimage_print

چهارمین دوره اردوهای دوستی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور به میزبانی هلال احمر همدان عصر دیروز رسماً کلید خورد.
به گزارش فردای همدان، ۱۵۰ دانش آموز از استانهای غرب و جنوب غرب به همدان آمدند تا با شرکت در چهارمین مرحله اردوهای دوستی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور، صلح و دوستی را با تکیه بر گفتگو ترویج کنند.
دانش آموزان دختر شرکت کننده در این اردو با همراهی سرپرستان خود که از سوی جمعیت های هلال احمر و اداره اموزش وپرورش استانها معرفی شده اند، عصر دیروز وارد اردوگاه فرهنگی تربیتی ابوذر شدند و مورد استقبال جوانان و کادر اجرایی معاونت جوانان هلال احمر همدان قرار گرفتند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان شب گذشته با حضور در محل این اردو، به اعضای شرکت کننده خداقوت گفت و با تبریک یکم شهریورماه و گرامیداشت روز همدان، برای میهمانان سفر آموزشی و تفریحی مفید و لذتبخشی را آرزو کرد.
وی با بیان اینکه دیارهمدان، گنجینه غنی و پرباری از مفاخر ادب و فرهنگ این مرز و بوم را در خود جای داده است ضمن گرامیداشت زادروز شیخ الرئیس حسین بی عبدالله بن سینا، این حکیم پرآوازه که آرامگاهش در خاک همدان است را به واسطه واقعیت وجودیش و خدمات گرانقدرش در عرفان و طب شایسته درودهای بیکران دانست.
دکتر بهروز کارخانه ای همچنین از حسینقلی شوندی همدانی به عنوان افضل الکمالات نام برد و افزود: این فقیه عارف بیش از ۳۰۰ شاگرد داشته که یکی از برجسته ترین آنها شیخ محمد بهاری همدانی است که او هم مقام والایی در عرفان دارد و با تالیف تذکره المتقین خدمت بزرگی به بشریت کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به میراث فرهنگی و تاریخی به یادگار مانده از هزاره های پیشین در همدان اشاره کرد و به عنوان مثال از کتیبه های گنجنامه نام برد که نوشته هایش نماد صلح، دوستی، وحدانیت و بندگی است.
غار شگفت انگیزعلیصدر، دیگر جاذبه گردشگری همدان بود که کارخانه ای از آن به عنوان نماد عینی عظمت پروردگار نام برد و ابراز امیدواری کرد: دانش آموزان با بازدید از این اماکن تاریخی و جاذبه های گردشگری، بیشتر با داشته های ارزشمند ایران زمین آشنا شده و آنها را قدر بدانند.
معاونت جوانان جمعیت هلال احمر استان همدان نیز در نشست توجیهی سرپرستان این اردو با بیان اینکه سعی کرده ایم برنامه های متنوعی را برای دانش آموزان شرکت کننده در اردو در نظر بگیریم، از برگزاری سه کارگاه همدانشناسی، آشنایی باتاریخچه نهضت بین المللی هلال احمر وصلیب سرخ مخاطرات زیست محیطی برای این دانش آموزان خبر داد.
مریم پاک بین با بیان اینکه تقویت مهارت های فردی و فعالیت های گروهی نیز دو هدفی هستند که در این اردو دنبال می کنیم، از پخت دو وعده غذایی به وسیله خود دانش آموزان و با نظارت وهمراهی مربیان و مسابقه گنج یابی به عنوان نمونه نام برد.
رئیس اداره دانش آموزی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور نیز که همزمان با آغاز پذیرش دانش آموزان در محل این اردو حاضر شده، با تقدیر از مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان همدان برای قبول این میزبانی، خطاب به سرپرستان گفت: مسئولیتی که شما برعهده گرفته اید مسئولیت بسیار سنگینی است و لازم است سرحد توان خود را به کار بگیرید تا ضمن کمک به برگزارکنندگان اردو در بهره مندی دانش آموزان از برنامه های پیش بینی شده، حافظ سلامت و امنیت آنها باشید.
سمیه شیخ محمدی همچنین از انتخاب یک تیم و یک دانش آموز به عنوان تیم و فرد بشردوست این مرحله از اردوها خبر داد و افزود: با هدف ترویج بشردوستی در میان دانش آموزان و با درنظر گرفتن شاخص هایی، به یک تیم و یک فرد منتخب جوایزی اهدا خواهد شد.

Print Friendly, PDF & Email

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی