دکترسیدمجتبی حسینی در مناظره دانشگاه آزاد اسلامی همدان مطرح کرد: برخی امروز از حضرت آقا نیز انقلابی تر شده اند!

به گزارش فردای همدان، سید مجتبی حسینی با بیان اینکه اقتصاد بیمار ایران را جوانان می‌توانند حل کنند، گفت: برخی امروز ازرهبری هم جلوتر افتاده اند، بعضا از حضرت آقا نیز انقلابی تر شده اند.

وی
در این باره توضیح داد: حضرت آقا در بیانیه گام دوم انقلاب مشخصا جوانان را مخاطب قرار
داده‌اند. امروز مشکل اصلی ما اقتصاد بیمار است، اقتصاد سالم است که می تواند جوان
ما را به سمت و سوی خوبی هدایت کند، اگراقتصاد درست نشود زمینه نفوذ دشمنان فراهم  خواهد شد.

این
نامزد انتخاباتی با اشاره به سیل انتقادات و هجمه‌ها بیان کرد: اینکه من بخواهم فقط  فریاد بزنم و بگویم انتقاد دارم برخورد درستی
نیست؛ بله همه انتقاد دارند؛ اما باید راهکار ارائه دهیم.

سید
مجتبی حسینی به تأثیرگذاری قشر دانشجو در همه زمینه‌ها اشاره کرد و گفت: دانشجویان
به عنوان افرادی که بابصیرت هستند می‌توانند در فضای انتخابات بسیار اثر گذار باشند.

وی
اضافه کرد: باید کاندیدایی را انتخاب کنیم که برای کشور برنامه داشته باشد ما امروز
به فردی نیاز داریم که انقلابی، شجاع، کارآمد و به فکر مردم باشد.

حسینی
با تأکید بر اینکه از هیچ حزب و جناحی نیست و تنها از فرمایشات رهبر، تمکین می‌کند،
بیان کرد: ما نیاز داریم که همیشه پشت سر رهبری برای حفاظت از انقلاب گام برداریم.
سید مجتبی حسینی؛ نامزد انتخاباتی همدان و فامنین: اموال خود را اعلام کرده‌ام

به گزارش فردای همدان، در این مناظره مردم درباره شفاف‌سازی اموال و هزینه تبلیغات نامزدها سؤال کردند که دکتر سید مجتبی حسینی در این‌ رابطه با اشاره به جنبش مردمی «ازما» و لزوم شفاف‌سازی اموال توسط نامزدهای انتخاباتی گفت: من قائل به شفافیت آرا و اموال هستم، بنابراین در جنبش «ازما» که چالش شفافیت، شایستگی و پاسخگویی به مردم است شرکت کرده‌ و همه دارایی و اموال خود را به این چالش اعلام کرده‌ام.

حسینی
اضافه کرد: بعد از ورود به مجلس باید اموال اعلام شود اما بنده برای شفاف سازی قبل
از ورود به مجلس اموال خود را اعلام کرده‌ام.

سید
مجتبی حسینی با بیان اینکه شفافیت باید برای همه مسئولان باشد، گفت: باید مشخص شود
که پیش فروش 10 هزار خودرو در ایران خودرو چگونه اتفاق می‌افتد؟

وی
در رابطه با هزینه صرف شده برای تبلیغات خود بیان کرد: اسپانسر مالی ندارم و کل هزینه
انجام شده برای اقلام تبلیغاتی بنده 19 میلیون تومان است.

در
ادامه مناظره، حاضران، بیکاری را یکی از مهم‌ترین مشکلات همدان بیان کرده و
خواستار توضیح نامزدها راجع به این موضوع شدند. سید مجتبی حسینی در این باره با
اشاره به طرح‌های پیشین ایجاد اشتغال خود گفت: من طراحی ارائه دادم که در این طرح افراد
دارای مهارت و مدارک فنی که سرمایه لازم را برای راه اندازی یک شغل و یا ایجاد یک مغازه
ندارند، در یک پلتفرم ثبت نام کرده و به افراد نیازمند به خدمات، خدمت ارائه می‌دهند. این یکی از تجربه‌های موفق ما در ایجاد
اشتغال بوده است.

حسینی با تأکید بر
بیانیه دوم انقلاب، توضیح داد: حضرت آقا در بیانیه گام دوم انقلاب جوانان را مخاطب
قرار دادند و فرمودند: « چشم امید به شما جوانها است؛ و اگر زمام اداره‌ بخشهای گوناگون کشور
به جوانان مؤمن و انقلابی و دانا و کاردان -که بحمدالله کم نیستند- سپرده شود، این
امید برآورده خواهد شد»  بنابر این فرمایش
رهبری، ما برای خدمت به مردم ورود پیدا کرده‌ایم و انقلابی گری جز این نیست.

این نامزد انتخاباتی با بیان اینکه مسئولین باید پاسخگوی سیاست های غلط خود باشند،
تأکید کرد: سیاست های غلط، سفره فقرا را کوچکتر و سفره اغنیا را بزرگتر کرده است.

سید مجتبی حسینی در
رابطه با رویکرد روابط  ایران با آمریکا نیز
گفت: آمریکا قلدری است که هرچه عقب بکشیم ضربه را محکم تر می‌زند. در برجام عقب کشیدیم
و راه را برای ضربه دشمنان باز کردیم.
در این راستا من مطیع رهبری هستم یعنی مقام معظم رهبری حجت را بر همه تمام می کنند
و من نیز تمکین می کنم.
رسانه‌ای، مطالبه‌گر است!

به گزارش فردای همدان، در بین نامزدهای انتخاباتی دوره یازدهم انتخابات مجلس شورای اسلامی( حوزه همدان و فامنین)، نام آشنای مجید ملکیان؛ رییس هیئت مدیره خانه مطبوعات استان همدان به چشم می‌خورد.

وی دارای مدرک کارشناسی مدیریت فرهنگی و کارشناسی ارشد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل بوده، همچنین مدیر مسئول نشریه همدان‌نامه، سردبیر نشریه چشم‌انداز همدان و نماینده روزنامه اقتصاد در استان همدان است.

مجید ملکیان که تاکنون عملکرد خوبی در دنیای رسانه داشته، این بار با شعار « رسانه‌ای، مطالبه‌گر است» به میدان آمده است.

بسترسازی برای توسعه زیر ساخت های مورد نیاز توسعه صنعت گردشگری در راستای ایجاد اشتغال, فقرزدایی و درآمدزایی در استان، پیگیری جدی مطالبات جامعه رسانه ای برای حل مشکلات آنها، تلاش مستمر در راستای ارائه برنامه‌هایی برای مهار تورم و گرانی و حل مشکل اشتغال, مسکن و ازدواج جوانان و تلاش برای شفاف سازی روابط اقتصادی به منظور ریشه کنی مفاسد اقتصادی، از جمله برنامه‌های راهبردی این نامزد انتخاباتی است.
دکتر سیدمجتبی حسینی در افتتاحیه ستاد تبلیغاتی: مگر انقلابی گری به جز خدمت به مردم است؟

به گزارش فردای همدان، دکتر سید مجتبی حسینی در این مراسم، با اشاره به اینکه انقلابی گری جز خدمت به مردم نیست، گفت: مردم همدان همیشه نشان دادند که چقدر پای کار هستند، این مردم نباید نادیده گرفته شوند، مردم همدان همیشه ولایتمدار بودند و وضعیت اجتماعی و اقتصادی حال حاضر حق آنها نیست.

سید مجتبی حسینی درباره احزاب بیان کرد: باید از اصلاح طلبی و اصول گرایی عبور کنیم؛احزاب سرمایه اجتماعی ما هستند و نتیجه کاهش سرمایه اجتماعی،بی اعتمادی است.

وی تأکید کرد: احزاب باید مسئول عملکرد افرادی باشند که معرفی می کنند.

دکتر حسینی با طرح این سوال که حساب ما جوانان دهه شصتی را چه کسی تسویه می کند، تصریح کرد: کشور ما امروز یکی از جوان ترین کشورهای منطقه است اما از ظرفیت جوانان به درستی استفاده نشده، پس چه زمانی باید جوانان، خود را در جامعه ثابت کنند؟

سید مجتبی حسینی افزود: من 3 هزار شغل بدون حمایت دولت ایجاد کرده ام؛ درحال حاضر کسی وعده خلق ثروت می دهد که این کار را انجام داده است.

وی ادامه داد: باید افراد جوان، صاحب فکر، خلاق و نوآور وارد عرصه فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی شوند.

حسینی با بیان اینکه امروز بی اعتمادی درکشوردر حال افزایش است، گفت: 41 سال خون بابت این نظام داده شده و نباید اجازه دهیم این اعتماد و وحدت ملی از بین برود.

وی با تأکید بر اینکه دلیل ناکارامدی امروزاقتصاد کشور، عدم اتکا به جوانان و مدیران نا کارآمداست، بیان کرد: اوضاع اقتصادی کشورنابسامان است؛وضع معیشتی مردم خوب نیست،اقتصاد به عنوان عنصرکلیدی هر کشوری مطرح است و اقتصاد ضعیف عامل سلطه پذیری است.

دکتر سید مجتبی حسینی یکی از چالش های کشور را ناکارآمدی مسئولین بیان کرد و گفت: چنانچه با این روند پیش برویم امنیت کشور خدشه دارخواهد شد.
تجهیز شعب اخذ رای همدان به دستگاه احراز هویت

به گزارش فردای همدان و به نقل از ایرنا، محمدحسن میرزایی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: این دستگاه ها به صورت برخط (آنلاین) با سیستم «دیتا بیس» وزارت کشور مرتبط بوده و استعلام هویتی رای دهندگان را در کمترین زمان پاسخ می دهد.

وی اضافه کرد: با استفاده از این دستگاه می توان از رای تکراری، رای دادن با استفاده از شناسنامه متوفیان و رای دادن افراد زیر ۱۸ سال جلوگیری کرد چراکه هنگام احراز هویت، کُد استعلام به این سه طیف تعلق نمی گیرد.

مدیرکل فناوری اطلاعات و شبکه دولت استانداری همدان یادآوری کرد: پیشتر ۶۵ دستگاه احراز هویت در فرمانداری ها و بخشداری های این استان مستقر شد تا بتوان با استفاده از آن نسبت به آموزش به کاربران این دستگاه ها اقدام کرد.

میرزایی افزود: هفته آینده ۲ تمرین (مانور) در برخی از شعب اخذ رای این استان با هدف بررسی میزان آمادگی پرسنل در بهره گیری از دستگاه های احراز هویت برگزار می شود.

وی بیان کرد: برای هر شعبه اخذ رای ۲ تن به منظور استفاده از دستگاه احراز هویت آموزش دیدند تا در صورت خستگی یا غیبت یکی از آنها، دیگر کاربر بتواند تکالیف پیش بینی شده را به نحو مطلوب انجام دهد.

مسوول کمیته فناوری اطلاعات ستاد انتخابات همدان گفت: برای هر یک از هزار و ۲۸۷ شعبه اخذ رای این استان یک دستگاه احراز هویت پیش بینی شده علاوه بر این ۱۰ درصد نسبت به شعب موجود، دستگاه مازاد تحویل گرفته می شود.

میرزایی توضیح داد: دستگاه های مازاد در فرمانداری ها و بخشداریهای نزدیک شعب اخذ رای قرار داده می شود تا در صورت نیاز جایگزین دستگاه احراز هویت معیوب شود.

از مجموع ۴۴۲ داوطلب یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان همدان، ۱۸۱ نفر تأیید صلاحیت شدند یعنی برای تصاحب هر کرسی نمایندگی مجلس، ۲۰ داوطلب نمایندگی در همدان رقابت می کنند.

استان همدان با یک میلیون و ۷۶۰ هزار نفر جمعیت، ۱۰ شهرستان و هفت حوزه انتخابیه اصلی دارای ۹ کرسی در مجلس شورای اسلامی است.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفند سال جاری برگزار می‌شود.
از سوی رییس ستاد انتخابات کشور آمار واجدین شرایط شرکت در انتخابات اعلام شد

🔸 به گزارش فردای همدان، دکتر جمال عرف رییس ستاد انتخابات کشور گفت: واجدین شرایط شرکت در انتخابات دوم اسفند ماه ۱۳۹۸، ۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار نفر هستند که از این تعداد ۲ میلیون و ۹۳۱ هزار نفر رأی اولی محسوب می شود.
🔸جمال عرف رییس ستاد انتخابات کشور درباره تعداد واجدین شرایط شرکت در انتخابات گفت: طبق بررسی های مستمر و تخصصی کمیته ای ویژه در ستاد انتخابات کشور با حضور نمایندگان مرکز آمار ایران، ثبت احوال کشور و مشاورین متخصص جمعیت شناس، واجدین شرایط شرکت در انتخابات اسفند ماه ۱۳۹۸، ۵۷ میلیون و ۹۱۸ هزار و ۱۵۹ نفر هستند که از این تعداد ۲ میلیون و ۹۳۱ هزار و ۷۷۶ نفر رأی اولی محسوب می شوند.
🔸رییس ستاد انتخابات کشور همچنین اعلام کرد: از کل واجدین شرایط شرکت در انتخابات دوم اسفند ۹۸,  تعداد ۲۹ میلیون و ۳۹ هزار و ۱۵۳ نفر مرد و تعداد ۲۸ میلیون و ۸۷۹ هزار و ۶ نفر زن هستند.
🔸گفتنی است انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میاندوره ای مجلس خبرگان، روز دوم اسفندماه ۱۳۹۸ برگزار خواهد شد.

حضور پر شور مردم در حماسه ۲۹ اردیبهشت

عکس از سارا نوروزی

 
آنچه از انتخابات باقی می ماند…
شهر در حال و هوای انتخابات

 

 

 

 

 

 

 

 
دعوت به مشارکت در انتخابات از مصاديق امر به معروف است

ویژه انتخابات: رئيس ستاد انتخابات استان همدان گفت: دعوت مردم به مشارکت و حضور حداکثري در انتخابات از مصاديق امر به معروف است.
به گزارش”فردای همدان”، محمد ابراهيم الهي تبار  در نشست اعضاي کارگروه تخصصي امور اجتماعي و فرهنگي استان همدان اظهار کرد: جلوگيري از بروز نبايدها و اقدامات خلاف قانون انتخابات را نيز مي توان از مصاديق نهي از منکر برشمرد.
وي با تاکيد بر ضرورت تلاش براي انجام انتخابات قانونمند اضافه کرد: بايد براي برگزاري انتخابات با شور و نشاط سياسي تلاش کرد تا مشارکت حداکثري اتفاق بيافتد.
معاون سياسي امنيتي استانداري همدان اظهارکرد: يکي از ملزومات اصلي حضور حداکثري مردم فراهم کردن زمينه حضور تمامي سلايق در انتخابات است.
الهي تبار بيان کرد: در اين دوره از انتخابات همه ورود کرده و مردم را به حضور در پاي صندوق هاي اخذ راي ترغيب و تشويق مي کنند.
وي افزود: از تمامي جريانهاي سياسي داوطلب، تفکر، انديشه در اين دوره از انتخابات حضور دارد و مردم مي توانند کانديداي مورد تائيد خود را انتخاب کنند.
رئيس ستاد انتخابات استان همدان خواستار سعه صدر در انتخابات شد و گفت: امر به معروف و نهي از منکر هم با سعه صدر امکان پذير است.
الهي تبار تاکيد کرد: مردم بايد وجود نگاه عدالت محورانه در مديريت فضاي انتخاباتي جامعه را احساس کنند چون در اين صورت چالش امنيتي نخواهيم داشت ولي در صورت احساس بي عدالتي از سوي مردم ، بايد نگران بود.
وي افزود: هر کس در انتخابات وظايفي را عهده دار است که بايد بدون دخالت دادن گرايش و نگرش سياسي امور محوله را به نحو مطلوب دنبال و فضا را براي رقابت سالم مهيا کند.
وي با ذکر اينکه دستگاه قضايي مکلف به برقراري عدالت در انتخابات است اظهارکرد: همه ملزم به رعايت بايد و نبايدهاي انتخابات هستند.
رئيس ستاد انتخابات استان همدان بيان کرد: بايد فضا براي حضور تمامي انديشه ها، سلايق و جريانهاي سياسي در انتخابات فراهم کرد تا حضور حداکثري اتفاق بيافتد.
الهي تبار تصريح کرد: ستادهاي انتخاباتي نيازي به کمک ما ندارند بنابراين اجازه بدهيد ستادهاي انتخاباتي و مردم با بهره گيري از ظرفيت رسانه ها دست به انتخاب بزنند.
وي با گراميداشت سوم خرداد سالروز آزادسازي خرمشهر ياداوري کرد: دشمن با هدف براندازي، تجزيه ايران و دامن زدن به قوميت گرايي جنگ را آغاز کرد ولي رزمندگان با امکانات محدود ولي اراده پولادين تمامي نقشه هاي دشمن را نقش بر آب کردند.
معاون سياسي امنيتي استانداري همدان افزود: بعد از فتح خرمشهر رويکرد و سياست هاي جامعه بين الملل تغيير کرد و ايران از موضع قدرت صحبت کرد که نماد آن تصويب قطعنامه 598 بود.
الهي تبار تاکيد کرد: بايد نقش آفريني و حماسه دليرمردان جنگ تحميلي به ويژه در فتح خرمشهر را به نسل سوم و چهارم جامعه منتقل کرد.

انتهای پیام/