1

شهروندان نگرانی بابت خدمات و کالاهای اساسی نداشته باشند

به گزارش فردای همدان، صمد جلیلوند، در بازدید از فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی اظهار داشت: در جلسه تنظیم بازار هماهنگی‌هایی انجام شده است و اکیپ‌های نظارت در سطح شهرستان از ساعت ۸:۰۰ صبح الی ۲۲:۰۰ فعال هستند و در کل شهرستان نظارت‌های دقیق به صورت مستمر اجرا می‌شود.

وی افزود: در زمینه کالاهای اساسی بازدیدهایی از چندین فروشگاه‌های سطح شهر فامنین انجام شد و مشکلی در حوزه کالاهای اساسی وجود ندارد.

جلیلوند ادامه داد: با توجه به هماهنگی‌های انجام شده، اقلام اساسی مانند: روغن و شکر و برنج و… روزانه وارد شهرستان شده و بین فروشگاه‌ها توزیع می‌شوند.

وی تصریح کرد: در موضوع گوشت و مرغ نیز نظارت‌ها و بازدیدهایی انجام شد، و با توجه به هماهنگی های به عمل آمده در صورت نیاز فروشگاه ها، کالاهای موردنیاز بلافاصله به دست فروشگاه‌های سطح شهرستان برسد.
یاد شهدا در یادمان بوالحسن/یادواره شهید پورش همدانی برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری فردای همدان؛ از سمت شهرستان بانه به سمت یادمان شهدای بوالحسن که از جاده ای سبز و زیبا که می گذاری به یادمان شهدای بوالحسن با منطقه‌ای چشم نواز میرسی، منطقه‌ای که به خاطر روستای بوالحسن به این اسم، نامگذاری شده است.
یادمان شهدای بوالحسن در راستای گرامیداشت یاد و خاطره سه هزار و ۴۰۰ شهید این منطقه در جنگ با منافقین و جنگ با دشمن بعثی ایجاد شده است.
اردیبهشت فصل زیبایی های طبیعیت در منطقه بوالحسن و به خصوص از بالای ارتفاعات یادمان بوالحسن مثل دیگر نقاط کشور خودنمایی می‌کرد، اما با سرمای شدید و استخوان سوزی داشت.
منطقه بوالحسن با وجود زیبایی بینظیر و طبیعت بکر و دست نخورده اش در دل خود خاطرات زیادی از رشادت مردی کسانی دارد که در راه دفاع از اسلام و وطن از هیچ کوششی دریغ نکردند و با در راه رضای خدا از جان خود گذشتند.
هر وجب از خاک بوالحسن قدمگاه رزمندگانی است که در راه وطن دست از جان شستند تا کشور از گزند دشمن در امان بماند؛ خاک بوالحسن دلاور مردی دلیر مردان زیادی را در سرمای استخوان سوز دیده است.
شهید عباس پورش همدانی یکی از دلیر مردانی و فرماندهان همدانی جهاد سازندگی بود که در منطقه شیخ محمد عراق به شهادت رسید و منطقه بوالحسن نزدیک ترین منطقه به محل شهادت ایشان است؛ که این شهید بزرگوار امسال به عنوان شهید شاخص راهیان نور برگزیده شد و همزمان با سالروز شهادت شهید پورش همدانی یادواره‌ای در یادمان شهدای بوالحسن برگزار شد.
یادواره شهید حاج عباس پورش همدانی در روز جمعه ۲۳ اردیبهشت در محل شهادت این شهید بزرگوار برگزار شد؛ مراسم یادواره‌پس صرف صبحانه‌ای که از سوی خانواده یک شهید همدانی تدارک دیده شد، آغاز شد.
مراسم پس از قرائت قرآن و پخش سرود ملی در حالی که سالن برگزاری مراسم مزین به عکس شهدا شده بود، شروع شد و در ابتدا بیانیه ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی قرائت شد؛ در بخشی از این بیانیه چنین آمده بود که د مکتب اسلام دری از درهای بهشت به نام جهاد مزین است، در عصر حاضر مردمانی از جنس نور جان خویش را در طبق اخلاص ‌گرفتند، جهاد سازندگی به عنوان یکی از ارکان سه گانه دفاع مقدس نقشی بی بدیل در نصرت رزمندان داشت، جهاد سازندگی از سوی امام خمینی (ره) به نام سنگر سازان بی سنگر نامگذاری شدند، شهید پورش همدانی فرمانده یکی از هزاران جهاد گری بود که ایثار و حماسه آفرینی هایش برگ‌زرینی در دفتر انقلاب ثبت کرد.
در پایان این بیانیه آمده بود که ضمن ادای احترام به این شهید عباس پورش همدانی، یاد و خاطره ۳۳۹۶ شهید جهاد گر را گرامی می داریم.
در ادامه نامه شهید عباس پورش همدانی که چند ماه پیش از شهادت به مادر گرامیشان نوشته بود،خواتده شد.
حجت الاسلام طباطبایی نسب مشاور نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی از حضور مردم در این یادواره تشکر کرد و ادامه داد: حضور مردم باعث استحکام نظام است و یاد شهدا پر رنگ تر شود.
وی با اشاره به اینکه شیعه و سنی فرقی ندارند و همه در یک نقطه پاس داشت شهید، شهادت و شهدا مشترک هستیم، افزود: همه در موضوع شهید و شهادت همه اتفاق نظر دارند.
حجت الاسلام طباطبایی در ادامه سلام آقای ربانی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی را ابلاغ کرد و با اشاره به اینکه در نقطه به نقطه این مناطق خون شهدای ما ریخته شده است، افزود: یادمان شهدا مظهر عشق و دلدادگی ما است و اینجا محل استجابت دعاست.
وی یاد و خاطره مادر شهید عباس پورش همدانی را گرامیداشت و با اشاره به اینکه ماموریت مکتب توحید، اسلام و پیامبر اسلام مقابله با فرهنگ های فاسد و باطل بوده است، بیان کرد: دشمن از فرهنگ ایثار و شهادت می ترسد و چه زن و چه مرد همه می توانیم تاثیر گذار باشیم.
در پایان یاد و خاطره شهید ابوترابی گرامی داشته شد و حجت الاسلام طباطبایی به بیان خاطراتی از این شهید پرداخت و روضه حضرت عباس و حضرت علی اکبر خواند.
خبرنگار: اکرم محمدی
حمایت ۵۰ میلیارد تومانی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از شرکت‌های دانش‌بنیان

به گزارش فردای همدان و به نقل از روابط عمومی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، دکتر «سید سعید شمسی‌نژاد» مدیرعامل این بانک در نمایشگاه INOTEX از پرداخت ۵۰ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد.
شمسی‌نژاد گفت: از آنجایی که مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) با صراحت در نام سال بر حمایت از حوزه دانش‌بنیان تأکید داشته‌اند، ما نیز در بانک قرض‌الحسنه مهر ایران یکی از رویکردهای اصلی سال جاری را حمایت از این حوزه تعیین کردیم.
وی اظهار کرد: شرکت‌های دانش‌بنیان در جذب نخبگان، کاهش خروج ارز از کشور و افزایش تولید ناخالص داخلی نقش پررنگی دارند. خوشبختانه دولت سیزدهم نیز برای حمایت از این شرکت‌ها برنامه دارد و ما نیز بر همین اساس حمایت از آن‌ها را در دستور کار خود قرار داده‌ایم.
نقطه عطف حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان
شمسی‌نژاد افزود: صندوق توسعه فناوری‌های نوین تا کنون ارزیابی و تأمین مالی شرکت‌‌های متعددی در این حوزه را در کارنامه خود دارد و این پیوند با توجه به توانایی‌های صندوق توسعه فناوری‌های نوین و ارائه وام قرض‌الحسنه بانک قرض‌الحسنه مهر ایران می‌تواند فصل نوینی را برای شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور رقم بزند.
وی اظهار کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه در گام اول قرار است تعداد ۱۰۰ فقره وام ۵۰۰ میلیون تومانی با تکیه بر فرآیند الکترونیکی ارزیابی، اعتبارسنجی و معرفی صندوق توسعه فناوری‌های نوین از سوی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران اعطا شود.
مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: یکی از موضوعات مورد پیگیری ما در این تفاهم‌نامه، الکترونیکی شدن همه فرآیندهای مالی و بانکی است؛ بر این اساس بحث اعتبارسنجی و ارزیابی شرکت‌ها از طریق بستر الکترونیکی صندوق عملی خواهد شد. همچنین با توجه به حرکت فرآیندهای بانکی و مالی به سمت غیرحضوری و الکترونیکی شدن می‌توانیم ارتقای سطح خدمات الکترونیک بانک را با تکیه بر توان IT صندوق توسعه فناوری‌های نوین دنبال کنیم.
جدال نفس‌گیر شیران شهرداری هگمتانه برابر استقلال خوزستان

تیم شهرداری

به گزارش “فردای همدان”، لیگ دسته اول فوتبال کشور به هفته‌های حساس و سرنوشت سازی رسیده و در هفته بیست و نهم شاهد رقابت‌های جذاب و نفس‌گیری هستیم.

تیم فوتبال شهرداری همدان تنها نماینده فوتبال پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین در لیگ دسته اول فوتبال کشور بعد از شکست تلخ که با ناداوری برابر خیبر خرم آباد رقم خورد در این هفته از خوزستانی ها پذیرایی خواهد کرد.

تیم فوتبال استقلال خوزستان هفته گذشته با ۴ گل ویستاتوربین تهران را شکست داد و با تغییری که در کادر فنی انجام داده با انگیزه و روحیه بیشتری برابر حریفان خود حاضر می‌شود.

با توجه به شرایط جدول رده‌بندی این دیدار به ویژه برای شیران شهرداری هگمتانه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده تا با آرامش بیشتری در هفته های پایانی به میدان بروند.

تیم فوتبال شهرداری همدان با ۳۶ امتیاز در رده یازدهم جدول رده‌بندی لیگ دسته اول فوتبال کشور قرار دارد و با تیم سوم سقوط کننده رایکا بابل ۵ امتیاز اختلاف دارد که باید با این پیروزی خانگی جایگاه خود را تثبیت کند.

استقلال خوزستان حریف فردا همدانی‌ها با ۳۹ امتیاز در رده ششم جدول رده‌بندی لیگ دسته اول فوتبال کشور قرار دارد و این دیدار برای دو تیم از اهمیت بالایی برخوردار است.

گفتنی است؛ در هفته بیست و نهم لیگ دسته اول فوتبال کشور سه شنبه ۲۰ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۹:۳۰ دو تیم شهرداری همدان و استقلال خوزستان در ورزشگاه شهید حاجی بابایی مریانج به مصاف یکدیگر خواهند رفت.
منتظر حضور گرم هواداران در بازی‌های خانگی هستیم

علیرضا شریفی

به گزارش “فردای همدان”، علیرضا شریفی با اشاره به دیدارهای حساس باقی مانده در لیگ دسته اول فوتبال کشور اظهار داشت: تا پایان فصل برای بقا و قرار گرفتن در جایگاه مناسب دیدارهای حساس و سرنوشت سازی را پشت سر داریم.

وی افزود: از بازیکنان باغیرت و تعصب تیم انتظار داریم همچون بازی های گذشته در این هفته‌های باقی مانده از جان و دل مایه بگذارند تا بتوانیم نتایج لازم را کسب کنیم.

معاون ورزش سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان با اشاره به لزوم حمایت هواداران گفت: در دیدارهای خانگی به حمایت و حضور در گرم کننده هواداران مان نیاز داریم.

شریفی خاطرنشان کرد: تشویق هواداران باعث انگیزه و روحیه بیشتر بازیکنان مان می شود که امیدواریم در دیدار برابر استقلال خوزستان ما را تنها نگذارند.

وی با اشاره به حمایت های شورای اسلامی شهر همدان، شهردار و سایر مدیران بیان کرد: در این هفته ها اعضای شورای اسلامی شهر همدان، شهردار، رئیس هیئت مدیره باشگاه، ریاست سازمان و مدیر مالی از ما الحق و والانصاف به خوبی حمایت کرده اند.

معاون ورزش سازمان فرهنگی اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان عنوان کرد: از تمام حمایت های این عزیزان کمال قدردانی و تشکر را دارم امیدواریم با کسب نتایج مناسب جواب این حمایت ها را بدهیم.
به دنبال ۳ امتیاز دیدار برابر استقلال خوزستان هستیم

به گزارش “فردای همدان”؛ رضا طلایی منش سرمربی تیم فوتبال شهرداری همدان با اشاره به دیدار برابر استقلال خوزستان اظهار داشت: این دیدار از حساسیت بالایی برخوردار بوده اما با تمام توان به دنبال ۳ امتیاز بازی هستیم.

وی افزود: تیم استقلال خوزستان تیم بسیار قابل احترام و خوبی بوده که قهرمانی لیگ برتر و حضور در جام قهرمانان آسیا را در کارنامه دارد.

سرمربی تیم فوتبال شهرداری همدان با اشاره به شرایط تیم فوتبال شهرداری گفت: با مصدومیت چند بازیکن در هفته دچار بدشانسی شده ایم و دست مان کمی خالی است.

طلایی منش خاطرنشان کرد: اما بازیکنان جایگزین خوبی داریم و نگران نیستیم.

وی با اشاره به حساسیت مسابقات بیان کرد: هر چه به پایان رقابت ها نزدیک می شویم شرایط حساس تر و نتیجه گیری سخت تر می شود.

سرمربی تیم فوتبال شهرداری همدان عنوان کرد: اما در تمام دیدارهای باقیمانده به دنبال حداکثر امتیازات هستیم.

گفتنی است؛ تیم فوتبال شهرداری همدان در هفته بیست و نهم لیگ دسته اول فوتبال کشور میزبان استقلال خوزستان است.
این دیدار سه شنبه ۲۰ اردیبهشت از ساعت ۱۹:۳۰ در ورزشگاه شهید حاجی بابایی مریانج برگزار می شود.
از مروجان صلح و دوستی جمعیت هلال احمر تقدیر شد

به گزارش فردای همدان، به مناسبت یکصدمین سالگرد تاسیس جمعیت هلال احمر ایران، جمعی از دوچرخه سواران اقوام مختلف ایرانی از سنندج به مقصد تهران، ساختمان صلح جمعیت هلال احمر حرکت نموده بودند در همدان اسکان یافتند.

این تیم که متشکل از اقوام مختلف و پیام آور صلح و دوستی امروز دوشنبه، دومین روز از هفته هلال احمر در محل پایگاه امداد ونجات بین شهری صالح آباد از توابع شهرستان بهار حضور یافته و با شعار یک قرن خدمت بی منت اقدام به کاشت نهال و درختکاری نمودند.
تیم صلح و دوستی مورد استقبال رئیس جمعیت هلال احمر و مقامات ارشد شهرستان قرار گرفت، به احترام ۱۶ شهید امدادگر استان همدان ۱۶ اصله درخت در محل فضای سبز پایگاه صالح آباد کاشته وبا نام و یاد شهدا آبیاری نمودند.
در پایان این مراسم با اهداء لوح از اعضای دو تیم صلح و دوستی تجلیل شد و دوچرخه سوران با بدرقه مسئولین عازم ساختمان صلح شدند.
حمایت بانک قرض‌الحسنه مهر ایران از شرکت‌های دانش‌بنیان گسترده‌تر می‌شود

به گزارش فردای همدان، بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، دکتر «سید سعید شمسی‌نژاد» مدیرعامل این بانک از برنامه‌های مختلف برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد.
وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) صراحتاً در شعار سال بر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان تأکید کرده‌اند، گفت: حمایت از این شرکت‌ها اهمیت بالایی دارد؛ زیرا این شرکت‌ها می‌توانند نقش پررنگی در ایجاد اشتغال، به کارگیری نیروهای تحصیلکرده و متخصص، جلوگیری از خروج ارز از کشور و افزایش تولید ناخالص داخلی ایفا کنند.
شمسی‌نژاد گفت: دولت سیزدهم برنامه‌های ویژه‌ای برای حمایت از تولید داخلی و به‌ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان دارد و بانک قرض‌الحسنه مهر ایران نیز در همین راستا حمایت خود از این شرکت‌ها را افزایش خواهد داد.
مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در رابطه با افزایش سقف تسهیلات قرض‌الحسنه گفت: رسیدن سقف تسهیلات قرض‌الحسنه شخص حقیقی به ۲۰۰ و شخص حقوقی به ۵۰۰ میلیون تومان، می‌تواند انگیزه مناسبی باشد که افراد و سازمان‌های متقاضی دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه، حساب‌های خود را به بانک قرض‌الحسنه مهر ایران منتقل کنند. زیرا افزایش سقف تسهیلات قرض‌الحسنه صرفاً مربوط به بانک‌های قرض‌الحسنه بوده و از این جهت بانک قرض‌الحسنه مهر ایران دارای مزیت نسبی است.
شمسی‌نژاد پرداخت حقوق شرکت‌های دانش‌بنیان در قالب طرح‌های مساعده مهر، مهریار و بیمه عمر مانده بستانکار را یکی از خدمات قابل ارائه از سوی بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به این شرکت‌ها دانست.
طرح‌های تسهیلاتی متنوع برای شرکت‌های دانش‌بنیان
وی با اشاره به طرح‌های تسهیلاتی متنوع بانک قرض‌الحسنه مهر ایران، از امکان انعقاد انواع تفاهم‌نامه‌های همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان خبر داد و گفت: تفاهم‌نامه حمایتی و شبه‌حمایتی برای پرداخت تسهیلات به کارکنان، تفاهم‌نامه اعتبار در حساب جاری برای پرداخت تسهیلات به کارکنان و تفاهم‌نامه اعتبار در حساب جاری با ایجاد میانگین آتی در ازای حفظ مبلغ ثابت برای پرداخت تسهیلات به کارکنان برخی از خدمات قابل ارائه بانک در حوزه تسهیلاتی است.
شمسی‌نژاد افزود: طرح اندوخته اجتماعی سازمانی، پرداخت تسهیلات امتیازی به پرسنل سازمان‌ها/مشتریان از محل امتیاز سپرده‌های پرسنل سازمان ها/مشتریان، انتقال امتیاز تسهیلاتی پرسنل سازمان‌ها به شرکت در صورت اجازه پرسنل، انعقاد قراردادهای پذیرندگی کالاکارت و حمایت از کالای ایرانی با تضمین پرداخت مبالغ فروش کالا/خدمات از سوی بانک نیز تعدادی دیگر از خدمات بانک در این حوزه است.
بانکداری دیجیتال در خدمت دانش‌بنیان‌ها
وی همچنین با اشاره به پیشرو بودن بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در حوزه بانکداری دیجیتالی، افتتاح حساب و پرداخت تسهیلات به‌صورت آنلاین و ارائه خدمات کیف پول متناسب با مدل کسب‌و‌کار شرکت‌های دانش‌بنیان را از دیگر خدمات این بانک به شرکت‌های دانش‌بنیان برشمرد.
مدیرعامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران افزود: صدور دسته چک حقوقی، پرداخت تسهیلات کالاکارت به پرسنل سازمان، صدور انواع کارت‌های بانکی مانند کارت نقدی، بن‌کارت، کارت هدیه، کارت هواداری و کارت هدیه آنلاین و همچنین انواع ابزارهای مورد نیاز در حوزه پرداخت (دستگاه‌های کارتخوان، دستگاه‌های cashless و…) از جمله خدماتی است که بزرگ‌ترین بانک قرض‌الحسنه کشور به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه می‌کند.
شمسی‌نژاد گفت: ارائه وب سرویس‌های ساتنا و پایا به شرکت‌های دانش‌بنیان، کارت تنخواه، سرویس کارت به کارت بدون حضور کارت (برای شرکت‌های حوزه پرداخت)، معرفی مشتریان کسب‌وکارها برای دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه متناسب با مدل‌های کسب‌و‌کار شرکت‌های دانش‌بنیان از دیگر خدماتی است که می‌تواند برای این شرکت‌ها جذاب باشد.
گفتنی است یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی نوآوری و فناوری (INOTEX) ۲۰ تا ۲۳ اردیبهشت از ساعت ۱۰ تا ۱۸ در پارک فناوری پردیس برگزار می‌شود. بانک قرض الحسنه مهر ایران در سالن ۵، غرفه ۵۰۸ آماده ارائه خدمات به بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان خواهد بود.
مصرف ۱۲ میلیون لیتری بنزین در همدان در تعطیلات عید فطر

به گزارش فردای همدان و به نقل از روابط عمومی شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه همدان، امین روستایی گفت: با توجه به كاهش محدوديت هاي كرونايي و افزايش سفرهاي هموطنان،افزايش مصرف سوخت در هفته منتهي به تعطيلات عيد فطر پيش بيني شده و با همت مسئولين نواحي و كاركنان انبارهاي نفت استان، سوخت موردنياز بدون وقفه تأمين و توزيع شد.

وي ادامه داد: امسال و در بازه زماني 7روزه (10 تا 16 ارديبهشت)قبل و بعد تعطيلات عيد فطر با افزايش 4 ميليون ليتر مصرف بيشتر،شاهد رشد 47درصدي مصرف بنزين در مجموع مركز و شهرستان هاي ده‌گانه استان همدان در مقايسه با همين مدت(18 تا 24 ارديبهشت) در سال 1400 بوديم.

وی با بيان اينكه منطقه براي مواجهه با مصرف ناگهاني بنزين آماده بود، افزود: با بررسي داده هاي آماري، مصرف كل بنزين در بازه زماني بالا در منطقه،12 ميليون و 680 هزار ليتر بوده كه ميزان رشد مصرف در شهرستانهاي تابعه از 37 درصد تا 59 متغير بوده است.

وی تصريح كرد: با توجه به استقرار استان همدان در مسيرهاي مواصلاتي و عبور و مرور جاده اي از شمال و مركز به جنوب و غرب كشور، اين منطقه در زمره مناطق مهم بوده وذخيره سازي مطمئن، حمل و نقل ايمن و پايداري سوخت رساني در اين جغرافيا از ميهن اسلامي از حساسيت بالايي برخوردار است.

روستايي اظهار داشت:در هفته اي كه گذشت 422 هزار و 567 دستگاه خودرواز خدمات سوخت رساني101 باب جايگاه عرضه كننده سوخت مايع در اين منطقه استفاده كردند كه در قياس با تعطيلات عيد فطر سال گذشته، 136 هزار دستگاه بيشتر است.

وي يادآور شد: بيشترين ميزان مصرف بنزين در 7 روز اشاره شده به ناحيه مركزي (همدان و فامنين) با 6 ميليون ليتر و كمترين آن به ناحيه تويسركان با 517 هزار ليتر مصرف اختصاص دارد.
اهدای سه هزار و ۴۶۵ واحد خون در همدان

به گزارش فردای همدان، فاطمه یادگاری اظهار داشت: یک هزار و ۷۶۳ واحد از خون اهدای در استان همدان مربوط به اهدا کنندگان مستمر و مابقی از طریق افراد بار اولی اهدا شده است.

وی افزود: بانوان با اهدای ۸۵ واحد خون سهم ناچیزی در میزان اهدای خون در استان دارند که تلاش می کنیم با فرهنگ‌سازی، زمینه مشارکت بیشتر بانوان در این امر خداپسندانه را فراهم کنیم.

مسئول واحد جذب اداره‌کل انتقال خون استان همدان گفت: بیشترین میزان مراجعه به مراکز انتقال خون استان همدان در ماه رمضان مربوط به شب های قدر با اهدای ۶۳۳ واحد خون است.

یادگاری گفت: میزان استقبال مردم از اهدای خون در ماه رمضان امسال نسبت به سال گذشته افزایش داشت به گونه ای که شیفت کاری کارکنان این مجموعه طی این ایام به سه شیفت افزایش یافت.

به گفته وی، مازاد مصرف خون های اهدایی در بیمارستان ها و مراکز درمانی استان همدان به دیگر استان های نیازمند ارسال می شود.