1

آیین تجلیل از ورزشکاران کبدی‌کار کبودراهنگ برگزار شد

به گزارش خبرنگار فردای همدان، سید مصطفی موسوی در این مراسم، اظهار کرد: هیئت کبدی طبق برنامه‌ریزی انجام شده قصد داشت از تیم پایه کبودراهنگ که در المپیاد ایرانیان افتخارآفرینی نموده بود تقدیر نماید که به دلیل شرایط کرونایی این مراسم به تعویق افتاد.

رئیس هیئت کبدی استان همدان افزود: رشته کبدی به عنوان ورزش اول شهرستان کبودراهنگ است و افتخارات زیادی را برای شهرستان و استان در مسابقات ملی و بین المللی بر مقام آورده است و باید به آن توجه ویژه ای نمود.

موسوی ضمن اشاره به اقدامات هیئت در شهرستان کبودراهنگ بیان کرد: یکی از مهمترین اقدامات هیئت پیگیری تسریع در روند احداث خانه کبدی کبودراهنگ است که در حال انجام می باشد و در صورت تخصیص اعتبار به زودی به بهره برداری می رسد.

رئیس هیئت کبدی استان همدان گفت: یکی از نیازهای کبدی کاران کبودراهنگ، داشتن پایگاه قهرمانی است و بر این اساس لا هماهنگی رئیس محترم اداره ورزش و ج انان شهرستان پیگیر تجهیز محل تمرین کبدی کاران هستیم و اقدامات لازم در این خصوص صورت گرفته و به زودی با تخصیص اعتبار در کمیته برنامه‌ریزی این مهم انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اهمیت حضور ورزشکاران در لیگ ستارگان کبدی جهان، ادامه داد: باتوجه به داشتن ملی پوشان متعدد در استان همدان با فدراسیون در حال رایزنی هستیم تا ورزشکاران استان در لیگ ستارگان حضور یابند.

موسوی ضمن اشاره به قدمت ورزش کبدی در کبودراهنگ عنوان کرد: کبودراهنگ می‌تواند به عنوان پایلوت کشور قرار گیرد زیرا این شهرستان همواره در سطح اول کشور در رشته کبدی میباشد و قهرمانان ارزنده ای را به ایران اسلامی معرفی نموده است و امیدواریم که به حق خود در این رشته دست یابد.

قراگوزلو رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان در ادامه ضمن تبریک عید سعید غدیر، اظهار کرد: در جلساتی که با فرماندار شهرستان و مدیر کل محترم ورزش و جوانان استان همدان داشتیم مبلغ ۷۰۰ میلیون تومان برای کبدی شهرستان تخصیص داده شده است که مراحل اداری آن در حال انجام می باشد.

قراگوزلو با اشاره به محل تمرین ورزشکاران کبدی افزود: سالن فعلی کیفیت لازم برای آماده‌سازی ورزشکاران را ندارد که در حال رایزنی برای تخصیص اعتبار ویژه جهت تعویض محل تمرین کبدی کاران عزیز هستیم.

سعید غفاری عضو تیم ملی کبدی و تیم کبدی استان به نمایندگی از ورزشکاران مشکلات آنان را بازگو و از مسئولین خواست تا با پیگیری‌های لازم نسبت به رفع موانع و مشکلات اقدام نمایند.

گفتنی است؛ در پایان مراسم از تیم پایه کبدی کبودراهنگ که در المپیاد استعدادهای برتر رتبه سوم کشوری را کسب کرده بودند تقدیر به عمل آمد.
شکوفایی ادبیات کودک بالندگی نسل آینده را رقم خواهد زد

به گزارش خبرنگار فردای همدان، حجت الاسلام محمد هادی نظیری در اولین دیدار با فعالان عرصه کودک شهرستان کبودراهنگ با اشاره به جایگاه مفاهیم تربیت اسلامی بر ادبیات کودک اظهار کرد: پرورش نسل جدید یکی از اصولی است که پیشرفت کشور به آن وابسته است و سرمایه گذاری برای تعلیم و تربیت دینی کودکان جامعه نشانگر تمدن هر کشوری است.

وی با اشاره به بیانات ائمه معصومین(ع) در خصوص اهمیت تربیت کودکان افزود: کودکان جایگاه ویژه ای در نزد پروردگار دارند و تکریم و شناخت اصول تربیتی کودک از ضروریات جامعه امروزی است.

نظیری کودکان را پایه های شکل گیری تمدن اسلامی دانست و گفت: تشکیل قرارگاه ستادی و شناسایی نیروی انسانی مناسب در عرصه نیازهای کودک و تولید محتوای فاخر و متناسب با کودک از اولیت های بسیار مهم قرارگاه ستادی ما خواهد بود.

وي با اعلام حمایت از گروه های تبلیغی فعال در عرصه کودک و نوجوان عنوان کرد: کلیه گروه های تبلیغی فعال در عرصه های کودک و نوجوان شهرستان کبودراهنگ مورد حمایت ما قرار خواهند گرفت.

در انتها این برنامه کلیه گروه ها و فعالان عرصه کودک و نوجوان شهرستان کبودراهنگ به بیان برنامه ها و مطالبات خود پرداختند.
عبور کبودراهنگ از مرز قرمز کرونا

به گزارش خبرنگار فردای همدان، دکتر علی احمدی اظهار کرد: با توجه به افزایش آمار ابتلا به کرونا شهرستان کبودراهنگ از مرز قرمز کرونا عبور کرد و در شرایط بسیار بحرانی است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان کبودراهنگ افزود: با برگزارکنندگان مراسم عزا و عروسی برخورد جدی و قانونی می‌شود.

وی با بیان اینکه از اسفند ۹۸ تاکنون کرونا متاسفانه جان ۱۰۳ کبودراهنگی را گرفته است، خاطرنشان کرد: در چند روز اخیر در شهرستان کبودراهنگ بیش از ۴۰۰ نفر به این بیماری مبتلا شده اند و متأسفانه پنج نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.
بی‌توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در کبودراهنگ نگران کننده است

به گزارش خبرنگار فردای همدان، دکتر مهدوی در جلسه ستاد پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا اظهار کرد: همه دستگاه‌های اجرایی نسبت به تأمین نیروی انسانی، امکانات، خودرو و تجهیزات مورد نیاز ستاد پیشگیری از شیوع بیماری کرونا در شهرستان نهایت همکاری را داشته باشند.

فرماندار کبودراهنگ افزود: تمام امکانات و تجهیزات در دستگاه‌های اجرایی شهرستان در اختیار دستگاه‌های که در خط مقدم پیشگیری از این ویروس هستند قرار بگیرد و هیچ عذری در این زمینه از دستگاه‌های اجرایی شهرستان قابل قبول و پذیرفتنی نیست.

وی بیان کرد: به دلیل شیوع کرونا و تبدیل شدن شهرستان به وضعیت نارنجی تالارها، استخرها، باشگاه‌های ورزشی، مهدهای کودک تا بهبود شرایط شیوع کرونا تعطیل است.

مهدوی با اشاره به اینکه در شرایط نارنجی تمامی فعالیت‌های آموزشی، فرهنگی، اجتماعی، نماز جمعه و مراسم‌های مذهبی براساس اعلام ستاد ملی کرونا تعطیل است.
کشف لوازم خانگی قاچاق در کبودراهنگ

به گزارش خبرنگار فردای همدان، سرهنگ رضا زارعی اظهار کرد: ماموران مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان کبودرآهنگ با اجرای ایست و بازرسی در مسیر گل تپه – کبودرآهنگ، به یک دستگاه خودرو وانت نیسان مشکوک شدند و آن را برای بررسی متوقف کردند.

جانشین فرمانده انتظامی استان همدان افزود: ماموران در بازرسی از این خودرو، ۶۵ دستگاه آبمیوه گیری چند کاره و ۱۵ دستگاه جارو برقی قاچاق که از استان‌های غربی به مقصد مرکز کشور بارگیری شده بود را کشف کردند.

وی بیان کرد: ارزش ریالی لوازم کشف شده برابر نظر کارشناسان دو میلیارد ریال برآورد شده است و یک متهم در این خصوص پس از تشکیل پرونده تحویل مرجع قضائی شد.
هیچ تفرجگاهی در بخش مرکزی کبودراهنگ وجود ندارد

به گزارش خبرنگار “فردای همدان”، فرماندار شهرستان کبودراهنگ در این جلسه اظهار داشت: با توجه به اینکه در بخش مرکزی هیچ تفرجگاهی وجود ندارد و طرحی چند ساله را برای بنای مجموعه مذهبی، فرهنگی، آموزشی و تفریحی را در کوه قلی آباد پیش بینی کرده ایم.

حجت اله مهدوی با بیان اینکه از بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان همدان درخواست مجدد دفن پیکر مطهر یک شهید گمنام را در این مجموعه داریم، افزود: به برکت وجود این شهید گمنام این منطقه هرچه سریعتر آباد شود تا مردم بتوانند با خانواده شان از این منطقه استفاده نمایند.

وی با اشاره به وحدت و همدلی در این شهرستان، بیان کرد: بنده و تمامی مدیران دستگاه‌ها و نهادهای مختلف زیر پرچم ولایت‌ فقیه و با هدایت های حجت الاسلام باقری امام جمعه شهرستان، خدمت بی منت و شبانه روزی را به مردم و خانواده معظم شهدا و ایثارگران تکلیف دینی و ملی خود می‌دانیم و مفتخریم که در کشوری خدمت می‌کنیم که روحانیت در آن نقش مهمی را ایفا می‌کنند.
برگزاری جلسه ستاد گلخانه‌های شهرستان کبودراهنگ

به گزارش خبرنگار “فردای همدان”، جلسه ستاد گلخانه های شهرستان کبودراهنگ با موضوع بررسی مسائل و مشکلات گلخانه داران شهرستان به ریاست حجت اله مهدوی، فرماندار شهرستان و با حضور سایر دستگاه‌های مربوطه دوم بهمن ماه در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

در این جلسه فرماندار کبودراهنگ با بیان اینکه این شهرستان از لحاظ میزان عملکرد و تنوع کشت و از لحاظ سطح زیر کشت محصولات گلخانه ای رتبه دوم استان را به خود اختصاص داده است، گفت: تنوع بخشی به محصولات گلخانه ای و توجه ویژه به کشاورزی دانش بنیان یعنی استفاده بهینه از آب، زمین و انرژی از سیاست های مهم شهرستان در حوزه کشاورزی است.
جلسه کمیته تخصصی اوقات فراغت در کبودراهنگ

به گزارش “فردای همدان”، قراگوزلو اظهار کرد: جلسه کمیته تخصصی ساماندهی اوقات فراغت درکبودراهنگ برگزار شد.

وی عنوان کرد: امروزه برای پر نمودن اوقات فراغت دانش آموزان نیازمند تعامل گسترده همه کسانی هستیم که در این زمینه دخیل هستند؛ چون ما باید در انجام این فرایند فعالیت هایی را در نظر بگیریم که با فرهنگ ایرانی-اسلامی ما همخوانی داشته باشد.
قراگوزلو در ادامه با بیان اینکه مطالعه کردن، فعالیت های ورزشی و برگزاری اردوهای علمی، آموزشی، سازندگی از جمله چندین راهکارپر کردن اوقات فراغت دانش آموزان است، عنوان کرد: پر کردن اوقات فراغت به معنی این نیست که دانش آموز فقط بیکار نباشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بلکه باید این پر کردن اوقات دارای کیفیت لازم نیز باشد؛ لذا چون وقت اضافه از موارد آسیب زا بخصوص در سنین پایین است باید تمام تلاش خود را در راستای پر کردن صحیح اوقات فراغت نوجوانان و جوانان بکار گیریم.
عدم پشتوانه مالی از مشکلات کبودراهنگ در حوزه ورزش و جوانان است

به گزارش خبرنگار “فردای همدان”، جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان کبودراهنگ به ریاست فرماندار شهرستان و با حضور مدیر کل ورزش و جوانان استان همدان، معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری ، بخشداران و سایر مسئولین ادارات عضو ستاد برگزار شد.

مهدوی، فرماندار شهرستان کبودراهنگ با بیان اینکه توجه به امر ورزش به عنوان یک مقوله بسیار مهم در حفظ سلامتی، شادابی و نشاط جامعه تاثیرگذار است، اظهار کرد: توسعه ورزش در شهرستان ضرورت دارد.

فرماندار کبودراهنگ با بیان اینکه، باید انگیزه لازم بین اقشار مختلف جامعه بویژه جوانان و ورزشکاران بالا برود، افزود: هرچه از معنویات و ورزش دور باشیم به شکست نزدیک می شویم.

وی یکی از مشکلات شهرستان در حوزه ورزش و جوانان را عدم پشتوانه مالی دانست و بیان کرد: اگر امکانات و تجهیزات ورزشی برای تقویت و توسعه ورزش منطقه ای فراهم شود، منجر به نهادینه شدن آن می‌گردد و قطعا اثرات فراوانی بین این قشر خواهد داشت.

مدیر کل ورزش و جوانان استان همدان در این جلسه ضمن اعلام اینکه رسالت ما این است که در حوزه کاری خود خبرهای خوب به جوانان بدهیم تا روحیه آنها بالا رود، گفت: امیدوارم در این زمینه با یک روحیه جهادی برای سربلندی جوانان قدم موثری برداریم.

سیفی با اشاره به پتانسیل عظیم نیروی جوان در این شهرستان، عنوان کرد: اگر تیم و بازیکنان کبدی شهرستان موفق هستند، حتما سایر رشته های مختلف هم می‌توانند موفق باشند.

وی در خصوص استفاده از ظرفیت سمن ها ضمن اعلام اینکه این یک فرصت خوبی برای جوانان است خاطرنشان کرد: سمن‌ها به عنوان بازوی توانمند دولت در زمینه مدیریت و کاهش آسیب‌های اجتماعی و همچنین تضمین سلامت اجتماعی جامعه، باید نقش محوری در این زمینه ایفا کنند.
دستگيري ۱۱ سارق در کبودراهنگ

به گزارش “فردای همدان”، سرهنگ مجيد گلي در تشريح اين خبر بيان داشت: اجراي طرح ارتقاء امنيت اجتماعي به منظور افزايش سطح امنيت و احساس امنيت عمومي و کشف جرايم به عنوان يکي از مهمترين اولويت هاي ماموريتي و اجرايي در دستور کار پليس شهرستان کبودراهنگ قرار دارد.

اين مقام انتظامي درادامه افزود: در اين راستا پليس کبودراهنگ با انجام اقدامات اطلاعاتي و تدوين طرح انتظامي در راستاي اجراي طرح هاي جامع منطقه اي، طرح ارتقاء امنيت اجتماعي را در 48 ساعت گذشته در حوزه هاي مختلف جرم با استفاده از ظرفيت و توانايي يگان هاي عملياتي و اجرايي به مرحله اجرا درآورد.

وي تصريح کرد: ازمهمترين دستاوردهاي اين طرح مي توان به کشف 95 گرم انواع مواد مخدر و دستگيري یک نفر خرده فروش مواد مخدر، کشف 3 دستگاه موتورسيکلت سرقتي و دستگيري 2 سارق موتورسيکلت، کشف یک خودرو سرقتي و دستگيري یک سارق خودرو، دستگيري 4 سارق اماکن خصوصي و کشف 7 فقره سرقت از اماکن خصوصي و همچنين دستگيري 4 سارق داخل خودرو و کشف تعدادي لوازم خودرو اشاره کرد.

فرمانده انتظامي شهرستان کبودراهنگ در پايان اين خبر با تقدير از تلاش کارکنان انتظامي و با اشاره به اينکه اجراي طرح هاي انتظامي و پيشگيرانه پليس به صورت مستمر و در مقاطع زماني ومکاني  مختلف به مرحله اجرا در خواهد آمد از شهروندان محترم خواست: که نسبت به وقايع و اتفاقات پيراموني و محيطي خود بي تفاوت نبوده و همواره موضوع مشارکت در توليد امنيت را مد نظر داشته باشند چرا که کليدي ترين عنصر امنيت ساز در جامعه، همچنين اساسي ترين ظرفيت توانمند ساز پليس در توليد امنيت، عنصر مشارکت هاي مردمي است.