1

برگزاری انتخابات قانونمند و با حضور حداکثری مردم باشد

به گزارش خبرنگار فردای همدان، در ابتدای جلسه پس از ارائه گزارش روسای کمیته ها و بیان وضعیت اجرای امور در بخش‌ها توسط بخشداران مقرر شد، بخشداری ها نسبت به برگزاری جلسات انتخاباتی خود بر اساس برنامه ریزی های انجام گرفته اقدام کنند.

همچنین کمیته فناوری اطلاعات پوشش دهی تلفن همراه در شهرستان را بررسی و سطح بندی شعب از نظر تعداد مراجعات انجام شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان رزن اظهار کرد: جلب مشارکت مردم و برگزاری انتخاباتی با صحت و سلامت یک وظیفه و آرمان همه دست اندرکاران برگزاری انتخابات است و باید برای دسترسی به این امر بسیار مهم همه توان و ظرفیت خود را به کار گیریم.

سیدرضا سلامتی افزود: با بررسی مشکلات ادوار گذشته و ارائه راهکارهای مناسب، انتخابات سال آتی را بدون نقص برگزار می کنیم و از اعضای ستاد انتظار هست برای برگزاری هرچه باشکوه تر این دو انتخابات برنامه ریزی لازم را انجام دهند.

وی خاطر نشان کرد: تجربیات زیادی با برگزاری انتخابات های متعدد حاصل شده است که در کنار تجربه و خلاقیت می توان انتخاباتی بدون نقص برگزار نمود و باید تمام تلاش خود را برای برگزاری انتخابات قانونمند، سالم با حضور حداکثری مردم به کار‌ گیریم.

سلامتی بر رعايت قانون و پرهيز از هرگونه دخالت و رعايت بي طرفي كامل و عمل به وظايف قانوني تاكيد كرد.




کشف زمين خواري ميلياردي در رزن

به گزارش فردای همدان، سرهنگ رضا زارعی، اظهار کرد: در راستاي برخورد و مقابله با زمين خواران و در پي کسب خبري مبني بر تصرف غير مجاز اراضي ملي از سوي فردي در شهرستان رزن، بررسی موضوع در دستور کار ماموران انتظامي شهرستان قرار گرفت.

جانشین انتظامي استان همدان افزود: در بررسی ماموران پليس آگاهي و همکاری کارشناسان منابع طبیعی شهرستان مشخص شد، 14 هزار متر زمين تصرف شده جزء اراضي وزارت راه، مسكن و شهرسازي بوده كه متهم با سود جويي اقدام به تصرف غير قانوني اين زمين كرده است.

وی بیان کرد: با استفاده از شگردهاي خاص پليسي، متهم به زمين خواري دستگير و پس از تشکيل پرونده به مرجع قضائي معرفي شد.

زارعی در پایان با اشاره به این که ارزش ريالي اراضي تصرف شده توسط کارشناسان 14 ميليارد ريال اعلام شده، گفت: پلیس با تعامل و همکاری با سایر نهادها اجازه سوء استفاده از اراضی ملی را به این گونه افراد نخواهد داد.




ظرفیت بخش کرونای بیمارستان ولیعصر رزن تکمیل است

به گزارش فردای همدان، سید رضا سلامتی با لباس مدیریت بحران و شیلد در جلسه کمیته نظارتی ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا شهرستان رزن حضور یافت.

فرماندار در ابتدای جلسه صدور دستوراجرای قاطعانه پروتکلهای بهداشتی و برخورد بدون مماشات با متخلفان را صادر فرمودند.

وی با بیان اینکه ظرفیت بخش کرونای بیمارستان ولیعصر رزن تکمیل و بخشهای دیگر هم در حال پر شدن است، اظهار کرد: سرعت و جهش همه گیری کرونا بسیار بالا و همه سنین را دربرگرفته است.

سلامتی افزود: مردم تنها به ضرورت از منازل خود خارج شوند از کودکان و افراد مسن بیش از همه مراقبت کنند.

فرماندار رزن بیان کرد: علیرغم قرمز و بحرانی بودن وضعیت حال حاضر شهرستان، با توجه به سرعت پیشرفت و گسترش بیماری عمده نگرانی ما روزها و هفته های آینده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به خاطر رضای خدا مردم شریف و فهیم شهرستان در رعایت پروتکلهای بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک، ماندن در منزل، پرهیز از شرکت در مراسمات و دورهمی های خانوادگی در جلوگیری از وخامت بیش از پیش اوضاع کمک کنند.




برگزاری مسابقه دو سرعت بانوان در شهرستان رزن

به گزارش “فردای همدان”، به مناسبت گرامیداشت دهه فجر و روز زن یک دوره مسابقات دو سرعت ویژه بانوان با شعار بانوان باید عاری از اعتیاد باشند در سالن انقلاب رزن برگزار شد.

پس از رقابت زهرا حبیبی با تایم ۱۳:۹۰ صدم ثانیه و سعیده آسیابی با ۱۴:۲۱ صدم ثانیه توانستند مقام اول تا سوم را کسب نمایند.

گفتنی است؛ به برندگان این دوره جوایزی توسط امور بانوان اداره ورزش و جوانان رزن اهدا گردید.




بررسی۵ طرح گردشگری در پنجره واحد سرمایه‌گذاری فرمانداری رزن

به گزارش “فردای همدان”، شهروز کهیایی، اظهار داشت: با توجه به ظرفیت و پتانسیل گردشگری و بناهای تاریخی شهرستان رزن، باید زیرساخت‌های گردشگری درشهرستان مهیا شود که به همین منظور و نیز تسریع در روند صدور مجوزها و اخذ استعلام از دستگاهای مرتبط و در راستای اجرای طرح های سرمایه گذاری، پنج طرح گردشگری با مجموع سرمایه‌گذاری۸۰۰ میلیارد ریال و اشتغال۱۳۰ نفردر پنجره واحد سرمایه‌گذاری شهرستان رزن بررسی شد.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی،گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان رزن افزود: این پنج طرح گردشگری شامل سه طرح مجتمع گردشگری روستای فارسجین در زمینی به مساحت۱۱۰۰۰متر مربع، روستای امیریه با مساحت۶۰۰۰ هزار متر مربع و روستای محمدآباد به مساحت۱۱۰۰۰ متر مربع و 1طرح گردشگری متل در روستای خورونده به مساحت۲۳۰۰ متر مربع و احداث هتل رزن به مساحت۴۵۰۰ متر مربع با مجموع سرمایه‌گذاری۸۰۰ میلیارد ریال و اشتغال130 نفراست.

کهیایی بیان کرد: دو طرح مجتمع گردشگری روستای امیریه و متل گردشگری روستای خورونده در ایام دهه فجر در این شهرستان کلنگ زنی خواهد شد.

وی عنوان کرد: یکی از طرحهای مهم گردشگری شهرستان، احداث هتل پارک ملت است که در جلسه کمیته فنی سرمایه گذاری استان تائید و موافقت اصولی آن صادر شد، این پروژه4500 متر مربع مساحت و با زیر بنای۲۷۰۰ متر مربع با فضاهای سوئیتهای اقامتی، سفره‌خانه سنتی، رستوران، سالن پذیرایی و سالن اجتماعات با۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی با سرمایه‌گذاری۱۵ میلیارد تومان در حال ساخت است و برای تجهیز این پروژه ۵ میلیارد تومان دیگر نیاز است که افتتاح آن می تواند نقش مهمی در توسعه گردشگری شهرستان و همچنین آبادانی شهرستان رزن داشته باشد.




چشمه آبگرم رزن ثبت ملی می‌شود

به گزارش “فردای همدان”، شهروز کهیایی اظهار داشت: در همین راستا هتلی در رزن در حال ساخت است که ۹۰ درصد پروژه انجام شده و امیدواریم تابستان امسال به بهره‌برداری برسد.

رئیس میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری رزن افزود: پیشنهاداتی هم در این زمینه مطرح است مبنی بر اینکه بعد از راه‌اندازی هتل در کنار آن سوییت‌هایی مانند آبگرم سرعین اردبیل ایجاد شود تا اگر خانواده‌‌ای برای بازدید از چشمه رزن به این شهر آمد در آن سوییت‌ها اقامت کرده و از آب معدنی چشمه‌ها استفاده کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در شهرستان رزن دو چشمه آبگرم وجود دارد که یکی در روستای قینرجه از توابع بخش سردرود و دیگری در خمیگان واقع در بخش مرکزی و در فاصله یک کیلومتری مرکز شهر رزن واقع شده است.




احتمال بازگشت به وضعیت نارنجی وجود دارد

به گزارش خبرنگار “فردای همدان”، فرماندار شهرستان رزن اظهار داشت: با توجه به شرایط شهرستان مردم رزن با رعایت نکات بهداشتی و به حداقل رساندن تردد های درون شهری و برون شهری می توانند در مدت زمان کمتری به قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا کمک کنند.

سید رضا سلامتی افزود: ماندن در منزل بهترین راهکار برای قطع زنجیره انسانی انتقال این ویروس منحوس است و نقش موثری در پیشگیری از شیوع این بیماری را دارد.

وی در مورد مصوبات قبلی این ستاد اشاره و بیان کرد: مصوبات ستاد پیشگیری با بیماری کرونا برای همه نهادها و دستگاه های اجرایی لازم الاجرا است و همچنان محدودیت های با شدت بیشتری ادامه خواهد داشت.

فرماندار رزن عنوان کرد : با توجه به شرایط و وضعیت شکننده بیماری منحوس کرونا در صورت عدم رعایت قوانین و دستورالعمل های بهداشتی و عدم رعایت فاصله گذاری هوشمند اجتماعی احتمال بازگشت به وضعیت نارنجی وجود دارد.

سلامتی در پایان خاطرنشان کرد: از تمام شهروندان شهرستان و کسبه و بازاریان متعهد انتظار می رود دستورالعمل های بهداشتی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا شهرستان را در جهت سلامتی خود و دیگران رعایت نمایند.




حمایت از فعالیت های پیشگیرانه بهداشتی و نظارتی دامپزشکی رزن

‍ به گزارش خبرنگار فردای همدان، مهندس سلامتی فرماندار شهرستان از اداره دامپزشکی بازدید و با رئیس و کارکنان این مجموعه گفتگو کرد.

در این دیدار فرماندار رزن اظهار داشت: ما با تمام توان و امکانات موجود از فعالیت های پیشگیرانه بهداشتی و نظارتی دامپزشکی حمایت می کنیم چرا که این حمایت در واقع حمایت از سلامت شهروندان و بهداشت عمومی محسوب می گردد.

وی با بیان اینکه بخش مهمی از وظایف دامپزشکی مربوط به تامین سلامت عمومی جامعه است، تصریح کرد: به غیر از مبارزه با بیماری‌های مشترک که درصد قابل توجهی از فعالیت‌های دامپزشکی را به خود اختصاص می‌دهد، تامین سلامت مواد غذایی با منشاء دامی نیز که نقش موثری در سلامت و اقتصاد جامعه ایفا می‌کند.

سلامتی عنوان کرد: با توجه به نقش مؤثر این اداره در بهداشت عمومی و ارتقای سلامت جامعه و همچنین وجود بیماری های مشترک بین انسان و دام، بر انجام دقیق وظایف و نظارت بیشتر بر مجموعه های ذیربط دامپزشکی تأکید کرد.

وی با بیان اینکه بسیاری از مردم از وظایف دامپزشکی به صورت موکل آگاهی ندارند، اضافه کرد: در این حوزه نیازمند اطلاع رسانی و آگاهی بخشی است.

در پایان این بازدید رئیس دامپزشکی شهرستان نیز آمار دقیقی از وضعیت دامی و عملکرد شبکه دامپزشکی رزن ارائه نمودند.




اهالی شهرستان درگزین صاحب کد ملی مخصوص خود شدند

به گزارش خبرنگار “فردای همدان”، علی اصغر ناظری پور، در مراسم استقرار اداره ثبت احوال شهرستان اظهار کرد: با پیگیری های انجام شده اداره ثبت احوال شهرستان که قبلا به صورت یک نمایندگی فعال بود، از امروز که مصادف است با روز ملی ثبت احوال، به عنوان یک اداره مستقل و به نام شهرستان درگزین فعالیت خواهد کرد.

فرماندار درگزین افزود: از امروز تمام کارهای مربوط به صدور شناسنامه و کارت های ملی هوشمند، با پیش شماره کد ملی ۸۰۳ که مختص شهرستان درگزین است، در اداره ثبت احوال شهرستان صادر خواهد شد.

گفتنی است؛ در ادامه این مراسم که با حضور مدیر کل ثبت احوال استان همدان برگزار شد، دو جلد شناسنامه به نام و کد ملی شهرستان درگزین صادر شد که یکی از این شناسنامه ها مربوط به نوزادی بود که امروز متولد شده بود و دیگری مربوط به تعویض شناسنامه بود که برای آنها با نام و کد ملی شهرستان صادر و تعویض شد.




کشف ۹.۵ تن چوب قاچاق در شهرستان رزن

به گزارش پایگاه خبری«فردای همدان»؛ سرهنگ علی زنگنه گفت: مأموران یگان امداد فرماندهی انتظامی رزن در راستای طرح مبارزه با قاچاق کالا، حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون حامل چوب مشکوک شدند.

وی افزود: مأموران در بازرسی از این خودرو ۹ تن و ۶۱۵ کیلوگرم چوب قاچاق و فاقد مجوز کشف کردند و خودروی حامل بار توقیف و روانه پارکینگ شد.

زنگنه با اشاره به دستگیری یک متهم در این خصوص ادامه داد: ارزش محموله کشف شده برابر نظر کارشناسان ۱۹۰ میلیون ریال برآورد شده است.

کشف ۲۱ رأس دام قاچاق در رزن

فرمانده انتظامی شهرستان رزن از توقیف محموله ۲۱ راسی گوسفند قاچاق و غیرمجاز در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ علی زنگنه گفت: روز گذشته مأموران انتظامی پاسگاه سورتجین هنگام گشت زنی و کنترل خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی به یک دستگاه نیسان حامل بار احشام مشکوک و خودرو را برای بازرسی متوقف کردند.

وی افزود: مأموران در بازرسی از این خودرو ۲۱ رأس گوسفند قاچاق به ارزش ۷۰۰ میلیون ریال که فاقد هرگونه مجوز از دامپزشکی بود را کشف کردند.

زنگنه عنوان کرد: در این رابطه یک دستگاه خودرو توقیف و متهم با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

منبع: خبرگزاری مهر