اجرای گشت کنترل قیمت اجناس در رزن

به گزارش فردای همدان، سید رضا سلامتی در جلسه تنظیم بازار شهرستان رزن، اظهار داشت: با پیش رو بودن ماه رمضان‌، اقلام ضروری و مورد نیاز مردم از قبیل برنج، قند و شکر،روغن و… با هدف تنظیم بازار بزودی در بین فروشگاه های شهرستان توزیع خواهد شد.

فرماندار شهرستان
رزن ضمن قدردانی از واحد های صنفی شهرستان بخاطر بسته نگهداشتن واحدهای صنفی خود در
راستای جلوگیری و کنترل از شیوع کرونا ویروس، افزود: خوشبختانه با تعامل اصناف هیچگونه
کمبودی برای تأمین اقلام و مایحتاج ضروری مردم در شهرستان وجود ندارد.

وی خاطرنشان کرد:
گشت کنترل قیمت اجناس در هفته های جاری بصورت مشترک توسط کارشناسان اداره صمت، اداره
اصناف، شبکه بهداشت و فرمانداری اجرا خواهد شد.

سلامتی بیان
کرد: دفاتر پیشخوان دولت در شهرستان، به علت مراجعه انبوه مردم برای دریافت سیمکارت
به شدت شلوغ شده که این دفاتر باید بارعایت نکات ایمنی و بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی
به مردم خدمات ارائه نمایند.

سلامتی در پایان گفت: خوشبختانه فضای رسانه
ای رسمی شهرستان رزن در جهت اطلاع رسانی دقیق و به موقع در بحث کنترل و پیشگیری از
شیوع  کرونا ویروس به خوبی عمل کرده است.
کتاب «عمود هزار و چهارصد و دو» در رزن رونمایی شد

کتاب «عمود هزار و چهارصد و دو» نوشته بهمرام بهرامی‌رشید با حضور مسئولان و اهالی فرهنگ و ادب در کتابخانه علامه دهخدای قروه درجزین برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری”فردای همدان” مدیرفرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رزن در این مراسم گفت: این مراسم، سومین آیین و «عمود هزار و چهارصد و دو» دهمین کتابی است که امسال در شهرستان رزن رونمایی می‌شود.

علی سیف‌یار افزود: برای حمایت از حوزه چاپ و نشر و ترویج فرهنگ مطالعه، تلاش می‌کنیم تا پایان سال از آثار سایر نویسندگان شهرستان هم رونمایی کنیم.
همایش پیاده رویی معلولان در شهرستان رزن برگزار شد

به مناسبت روز ملی پارالمپیک همایش پیاده رویی معلولان روز در شهرستان رزن برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری”فردای همدان” به مناسبت روز ملی پارالمپیک همایش پیاده روی معلولین با همکاری اداره بهزیستی و با حضور مسئولین و شورای شهر در شهرستان رزن برگزار شد.
مهدی کرمانی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان رزن افزود:ورزش نقش مهمی در سلامت جسمی و روحی معلولان دارد اما عدم توجه به این موضوع علاوه بر انزوای معلولان، وضعیت جسمی آنان نیز رو به افول خواهد رفت.
وی ادامه داد :معلولان باید در جامعه مانند افراد عادی از حقوق برابر برخوردار باشند و این امر با همدلی تمامی مسوولان دستگاههای اجرایی و معلولان میسر خواهد بود.
شرکت کنندگان در این همایش از مدرسه استثنایی تا پارک ملت را پیاده روی نمودند و به تعدادی از معلولان شرکت کننده به قید قرعه جوایزی اهدا شد.کسب ۱۲ رتبه استانی در رقابت‌های ورزشی توسط دانش‌آموزان رزن

سرپرست آموزش و پرورش شهرستان رزن از کسب 12 رتبه استانی در رقابت‌های ورزشی توسط دانش‌آموزان شهرستان خبر داد.

به گزارش “فردای همدان”،  طاهری مجد گفت: دانش آموزان شهرستان موفق به کسب 12 مقام برتر در مسابقات ورزشی مرحله استانی شدند.

 

وی افزود: در این دوره از مسابقات دانش آموزان رزن در رشته های مختلف ورزشی موفق به کسب 2 رتبه برتر تیمی و 10 رتبه برتر انفرادی شدند.

 

سرپرست آموزش و پرورش شهرستان رزن این موفقیت را به فرهنگیان و دانش آموزان شهرستان تبریک گفت.

انتهای پیام/
اصناف متخلف در رزن ۴۰ میلیون تومان جریمه شدند

اقتصاد: سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت رزن با بیان اینکه اصناف متخلف در رزن بیش از 40 میلیون تومان جریمه شدند، گفت: بیشترین تخلفات شامل کم‌فروشی، تقلب، عدم درج قیمت، عرضه خارج از شبکه و گرانفروشی است.

 

به گزارش “فردای همدان”، محمد سهیلی با بیان اینکه برنامه‌های ویژه برای نظارت بر عرضه و تقاضا در ماه پایانی سال پیش‌بینی شده است، اظهار کرد: برگزاری گشت‌های مشترک در کنار گشت‌ها و بازرسی‌های اتاق اصناف و اداره صنعت معدن و تجارت، برگزاری نمایشگاه عرضه مستقیم محصولات از مهمترین برنامه‌های اداره صنعت معدن تجارت برای کنترل بازار شب عید است.

 

وی از برگزاری بیش از 92 گشت مشترک با فرمانداری؛ بخشداری‌ها، تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی، شبکه بهداشت، دامپزشکی، جهاد کشاورزی، اتاق اصناف، میراث فرهنگی و استاندارد خبر داد و افزود: در این بازرسی‌ها بیش از 85 فرم تخلف به ثبت رسیده است.

 

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت رزن از تقویت گشت مشترک در روزهای پایانی سال خبر داد و اظهار کرد: به دنبال آن هستیم تا بازرسی از اصناف و ثبت تخلفات منجر به کاهش تخلفات شود.

 

وی افزود: عرضه میوه تنظیم بازار، برنج، گوشت و مرغ منجمد و برگزاری نمایشگاه عرضه مستقیم محصولات از مهمترین برنامه‌های شهرستان در راستای تنظیم بازار شب عید خواهد بود.

 

سهیلی با بیان اینکه در بازار عرضه و تقاضا رابطه مستقیم دارد و هرکجا که محصول در بازار کمتر عرضه شود منجر به افزایش قیمت آن خواهد شد، خاطرنشان کرد: بازرسان اداره صنعت، معدن و تجارت بازار را رصد خواهند کرد تا با کاهش محصولی مواجه نشویم.

 

وی با بیان اینکه کل بازرسی از واحدهای صنفی طی امسال 11 هزار و 824 مورد است اظهار کرد: از این بازرسی‌ها بیش از 500 مورد تخلف ثبت شد که متخلفان به مراجع ذیصلاح معرفی شدند.

 

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت رزن با اشاره به اینکه اصناف متخلف بیش از 40 میلیون تومان جریمه شدند، ادامه داد: بیشترین تخلفات شامل کم‌فروشی و تقلب، عدم درج قیمت، عرضه خارج از شبکه و قاچاق و گرانفروشی است.

 

وی از ثبت بیش از 158 مورد گزارش از طریق ستاد خبری خبر داد و با اشاره به 3 هزار و 249 مورد بازرسی از نانوایی‌های شهر گفت: در این بازرسی‌ها بیش از 146 تخلف ثبت شد.

 

سهیلی تعداد بازرسی در مورد کالای قاچاق را 2 هزار و 400 مورد عنوان کرد و افزود: در این بازدیدها نیز بیش از 49 مورد کالای قاچاق مشاهد شده و مهمترین کالاهای مکشوفه شامل انواع سیگار، لوازم آرایشی و بهداشتی، چای و لوازم برقی است.

 

وی با بیان اینکه 3 هزار و 777 مورد بازرسی از نانوایی‌های شهرستان به ثبت رسیده است گفت: در این بازرسی‌ها بیش از 163 مورد تخلف به ارزش ریالی 5 میلیون و 700 هزار تومان به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/
مدارس رزن ایمن‌ترین مدارس استان همدان

فرماندار رزن گفت: مدارس شهرستان رزن در بحث ایمن‌سازی مقام نخست استان همدان را دارند.

به گزارش “فردای همدان”، فتحلعی حسینی در دیدار با مدير كل نوسازي مدارس استان همدان با بیان اینکه مدارس شهرستان رزن رتبه نخست استان همدان در بحث ایمن‌سازی مدارس را دارد، اظهار کرد: نیاز به مقاوم‌سازی مدارس شهرستان رزن به علت قرار گرفتن در نزدیکی گسل آوج بیش از پیش احساس می‌شود که با برنامه‌ریزی چند ساله این امر تا حد زیادی محقق شده است.

وی با بیان اینکه 7 درصد از مدارس شهرستان رزن به سیستم گرمایشی استاندارد پکیج مجهز شده است، خاطرنشان کرد: بیش از 23 درصد مدارس شهرستان رزن به بخاری گازسوز مجهز است.

فرماندار شهرستان رزن افزود: 2 هزار و 600 دستگاه بخاری کم‌مصرف تولید شده در شهرستان رزن برای نصب در مدارس استان خریداری شده و به زودی در مدارس نصب خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنانش توسعه رشته‌های فنی را از موضوعاتی دانست که باید در آموزش و پرورش مورد توجه جدی قرار گیرد و در ادامه اضافه کرد: حوزه آموزش و پرورش به ویژه دانشگاه‌ها باید ارتباط خود را با بخش صنعت بیشتر کنند.

حسینی در پایان سخنانش با بیان اینکه باید روش‌های آموزشی را در جامعه بازنگری کنیم، موضوع استعدادیابی و استعدادسنجی در آموزش و پرورش را امری لازم دانست.

انتهای پیام/
حمايت از خدمات رساني شركت آبفار در رزن

فرماندار رزن گفت: در شبکه آب شرب روستایی اقدام اصلی به عهده آبفار بوده و دستگاه حاکمیتي وظیفه حمایت دارد.

به گزارش “فردای همدان”، فتحعلی حسینی یکی از معضلات حال حاضر آب روستایی را  استفاده از آب شرب برای امور کشاورزی دانست و افزود:  آبفار، دهیاران و بخشداران در پیشگیری از این مسئله وظیفه دارند.

وی اضافه كرد: در شهرستان رزن چندین مجتمع آبرسانی به بهره برداری رسیده و مجتمع تخت در حال تکمیل شدن است و انتظارمی‌رود اقدامات جدی جهت تکمیل آن صورت گیرد.

وی یادآور شد: مهم‌ترین مشکل، بحث هدر رفت آب در شبکه است که در برخی مناطق، پوسیدگی شبکه موجب هدر رفت آب می شود و این علاوه بر هدر رفت آب  نارضایتی مردم را در پی خواهد داشت.

حسن لطفي در ادامه اين جلسه ضمن تشکر از نگاه ويژه مدير عامل آبفار و همت کارکنان اين اداره كه باعث شده مشکلات آب شرب اکثر روستاها مرتفع شود، خواستار رفع  باقي مشکلات شهرستان شد

نماينده مردم رزن در مجلس شوراي اسلامي همچنين براي کنترل مصرف و بحران بي آبي در شهرستان از مسئولين و کارکنان آبفار جديت در برنامه ريزي دقيق دراين رابطه را خواستار شد.

مدير عامل شركت آبفار استان نيز در اين جلسه با بيان مشکلات اعتباري و نقدينگي و ديون اين اداره و همينطور فرسودگي شبکه آب شهرستان، قول مساعد براي رفع مشکل آب شرب روستاي قراقيه و چهاربلاغ و خلج را قبل از ده فجر داد.

هاشمي شماره تلفن 1523 را براي گزارش مشکلات آب روستايي توسط اهالي مستقيما به مديريت استان معرفي کرد.

انتهای پیام/
یک هزار و ۳۲۱ مورد تولد در هفت ماه سال جاري

فرماندار شهرستان رزن از ثبت 1321 مورد ولادت درشهرستان رزن خبر داد.

به گزارش “فردای همدان”، فتحعلي حسيني اظهار کرد: طبق گزارش رئيس اداره ثبت احوال شهرستان رزن، تعداد کل ولادت ثبت شده طي هفت ماه سال جاري در شهرستان رزن هزار و 321 مورد بوده است.

وي افزود: از اين تعداد 656 پسر و 665دختر در شهرستان رزن متولد شده‌اند که 302 مورد آن در شهر و هزار و 19 مورد در روستاها بوده است.

فرماندار همچنين از ثبت 573 مورد ازدواج در اين شهرستان خبر داد و گفت: از اين تعداد 206 مورد در شهر و 367 در روستاها بوده است.

وي در ادامه به آمار طلاق در اين شهرستان اشاره و اضافه کرد: 91 مورد طلاق در اين شهرستان ثبت شده که 40 مورد در شهر و 51مورد در روستاها بوده است.

حسيني گفت: تعداد متوفيان سال جاري 373 نفر بوده که اين تعداد شامل 158 خانم و 215 نفر آقا بوده است که 61 نفر در شهر و 312 نفر در روستا به ثبت رسيده است.

وي اظهار داشت: ثبت وفات در مهلت قانوني 98 درصد است که اين ميزان در شهرستان رزن 100درصد است.

وي خاطرنشان کرد: طبق گزارش رئيس اداره ثبت احوال رزن درباره فراواني اسامي نوزادان در هفت ماه سال جاري در شهرستان رزن، فاطمه و زهرا بيشترين اسامي دختر و ابوالفضل و امير حسين بيشترين اسامي پسر ثبت شده در اين شهرستان بوده است.

انتهای پیام/
ایجاد بازارچه صنایع دستی در کنار ایستگاه صلواتی رزن

فرماندار شهرستان رزن از ایجاد بازارچه صنایع دستی در کنار ایستگاه صلواتی  شهرستان رزن خبر داد و گفت: این بازارچه از دهم تا 19 آبان با هدف معرفی و آشنایی مسافران و زائرین با صنایع دستی این شهرستان ایجاد می‌شود.

به گزارش “فردای همدان”، فتحعلي حسيني در جلسه ستاد هماهنگی اربعین حسینی اظهار کرد: در این ایستگاه که با همکاری خیرین و ادارات شهرستان رزن تشکیل خواهد شد خدماتی همچون توزیع غذای گرم، ایجاد مکانی برای استراحت زائرین و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی انجام می‌شود ، سال گذشته سه ایستگاه صلواتی در شهرستان رزن برپا شده بود که امسال به جای ایجاد سه ایستگاه صلواتی ضعیف یک موکب متمرکز در شهر رزن دایر خواهد شد.

وی ادامه داد: مسجد قمربنی هاشم (ع) شهر رزن برای استراحت مسافران پیش‌بینی شده و در صورت نیاز سالن‌های ورزشی موجود در سطح شهر نیز ماده ارائه خدمات به زائران خواهند بود ، سال گذشته 100 نفر از اقشار مختلف مردم در سه ایستگاه صلواتی به زائرین خدمات‌دهی می‌کردند.

حسینی از توزیع بیش از 2 هزار و 500 پرس غذای گرم در هر وعده به مدت دو هفته در ایستگاه‌های صلواتی شهرستان رزن در ایام اربعین سال گذشته خبر داد و خاطرنشان كرد: بیش از یک‌هزار نفر نیز سال گذشته در مساجد، حسینیه‌ها و محل‌های تعریف شده اسکان یافتند.

انتهای پیام/
صیاد شاهین در رزن به سه سال حبس محکوم شد

رئیس اداره حقوقی اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان خبر داد: فردی که در شهرستان رزن اقدام به صید غیر مجاز یک طوقه شاهین کرده بود به مجازات 3 سال حبس و جزای نقدی بیست میلیون ریالی محکوم شد.

به گزارش “فردای همدان”، عزیز قیاسی با بیان این خبر اظهار کرد: با تلاش نیروهای یگان حفاظت محیط زیست در شهرستان رزن، صیاد یک طوقه شاهین در این شهرستان شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شد که منجر به صدور حکم حبس و جزای نقدی گردید.

وی همچنین از دستگیری فردی که اقدام به انتشار آگهی عرضه دو بطانه سنجاب وحشی در فضای مجازی کرده بود خبر داد و گفت: متهم پس از شناسایی و معرفی به مراجع قضایی، دستگیر شد و با کشف سنجاب ها از وی بر اساس قانون شکار و صید به جزای نقدی و تحویل حیوانات مکشوفه به سازمان حفاظت محیط زیست محکوم شد.

انتهای پیام/